Kõnekeskuse omanik rahahädas

Birjo Must 22. november 2011, 00:00

Kõnekeskuseteenuse pakkuja aktsia hind on Stockholmis kolme kuuga 88 protsenti langenud, mis teeb sellest Põhjamaade viimaste kuude kõige hullemalt käitunud aktsia.

Eile toimus Transcom Worldwide'i aktsionäride erakorraline üldkoosolek, mille käigus paluti investoritelt raha juurde. Planeeritava emissiooni suurus on 500 miljonit Rootsi krooni ehk 55 miljonit eurot.

Anonüümsel hääletusel otsustasid aktsionärid ettepanekut toetada.

Möödunud reedel vahetati firmas välja tegevjuht. Pablo Sanchez-Lozano asemel sai uueks juhiks Johan Eriksson, kes varem juhtis ettevõtte tööd Skandinaavia regioonis.

Transcom Eesti juhi Katrin Holsti kinnitusel aktsia langus Transcom Eesti OÜ olukorda ei mõjuta. "Muudatusi Eestis ei tule. Tööjõudu me kindlasti vähendada ei kavatse, pigem vastupidi, otsime töötajaid juurde," lausus ta. Pikemat kommentaari Holst andma ei soostunud, kuna tegemist on börsiettevõttega.

Transcom teatas 19. oktoobril, et teenis kolmandas kvartalis 132,7 miljoni euro suuruse käibe juures 22,9 miljonit eurot kahjumit.

2000. aastal asutatud Transcom Eesti müügikäive oli mullu 4,3 miljonit eurot ja kasum 0,2 miljonit eurot. 2010. aastal töötas ettevõttes 227 inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:06
Otsi:

Ava täpsem otsing