Kreeka maksuametnikud protestivad kärbete vastu

Rainer Saad 29. detsember 2011, 16:27

Kreeka maksuametnikud alustasid täna 48 tunnist streiki, et protestida palgakärbete ja kokkuhoiumeetmete vastu kui riik rabeleb, et saada kokku maksutulu, mida nõuavad rahvusvahelised võlausaldajad.

Kreeka maksuametid suleti selle aasta kaheks viimaseks tööpäevaks, sundides kreeklasi eile kiirustades enda selle aasta asjaajamisi tegema. Paljud kreeklased andsid üle enda autonumbrimärgid, eelistades hoida enda sõiduk teelt kui maksta kõrgendatud maksu, kirjutab CNBC.

Kreeka on alates 2010. aasta maikuust sõltunud mitmemiljardilistest laenudest teiste euroala riikidelt ning Rahvusvaheliselt Valuutafondilt kui Kreeka valitsuse liigne kulutamine jättis riigi jätkusuutmatu võlaga.

Kreeka on peale abilaenude saamist pidanud kehtestama rangeid kasinusmeetmeid, sealhulgas tõstnud makse ja pensioniiga, vähendama pensione ning töötasusid ning kärpinud tuhandete riigiteenistujate palku.

„Kokkuhoiumeetmete tagajärjel on mitmed maksuametnikud alamakstud ning meil on kärbitud 5500 maksuametniku töökohta,” ütles Maksuametnike Ühenduse esimees Charalambos Nikolakopoulos.

Maksudest kõrvalehoidumine on Kreekas olnud ohjeldamatu, vaatamata mitmetele pingutustele seda takistada.

Streik tuleb päev pärast seda kui kaks juhtivat riigiprokuröri, kelle ülesandeks oli maksudest kõrvalehoidmise takistamine, ootamatult tagasi astusid. Mõlemad riigiprokurörid ütlesid, et valitsus üritab neist vabaneda ja neid asendada uue seaduseelnõuga, mis määrab kõrgema kohtu prokurörid nende asemele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing