Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SalatsevVene investor

08. jaanuar 2014, 09:40

Mitme Selveri, Prisma ja Rimi kinnistud kuuluvad madalat profiili hoidvale Peterburi ettevõtjale, kelle nimi sai avalikuks ühe ärivaidluse pärast.

Samas eitab Eestisse üle kümne miljoni euro paigutanud Vene ettevõtja intervjuus Äripäevale kaubanduskeskuste kokkuostmist.

Rahakatele Vene ärimeestele keskendunud OÜ Capital Mill pakub investoritele diskreetsust ning seetõttu pole tihti avalikkusele näha, kelle raha on kinnisvara ostude taga. Ühe ärivaidluse tõttu on nüüd välja tulnud Küprose firma taha peitunud ja üle Eesti mitmeid kaubanduskeskuste kinnistuid omandanud Peterburi ettevõtja Vladislav Bobrovi nimi.

Rikas ärimees, ütlevad Bobrovi kohta teda tundvad paar kohalikku ettevõtjat. Väidetavalt tegeleb Bobrov Peterburis kinnisvara- ja valuutavahetusäridega ning nagu paljud Venemaa jõukad, hoiab ka tema avalikkuse ees madalat profiili ja peidab varandust offshore-firmade abil. Venemaal on selleks lihtne põhjus, sest raha lõhna tundes tekivad kohe huvilised all- ja pealilmast, kes kõik üritavad varandusest oma osa haugata.

Eesti ärikinnisvarasse on Bobroviga seotud firmad 2012. aasta lõpu seisuga investeerinud üle kümne miljoni euro. Nii kuuluvad talle Pärnu Mai Selveri, Tabasalu Rimi, Tartu Jõe Keskuse ning Haapsalu külje all olev Rannarootsi Keskuse kinnistud. Lisaks on tal Tallinnas Koidu tänav 44 valmis saanud kortermaja. Tallinnas on arendamisel veel Laeva tn 2 ja Pärnu mnt 158G ja 158F kinnistud. Sel aastal on lisandunud OÜ Mehhatroonikum kaudu hoonestusõigus Tallinnas Teaduspargi tn 8 kinnistule.

Edasi loe juba tänasest Äripäeva paberlehest.


 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing