Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pall on Time Warneri aktsionäride käes

Romet Kreek 14. jaanuar 2014, 18:01

Charter Communications tegi esmaspäeval formaalse 37,3 miljardi dollarilise ülevõtmispakkumise suurema Time Warner Cable ülevõtmiseks. See viib tõenäoliselt kestva lahinguni selles osas, kes hakkab kontrollima USA suuruselt teist kaabeltelevisoonifirmat, vahendab Reuters.

Charter, kes on USA suuruselt neljas kaabeltelevisoonioperaator, pakkus 132,50 dollarit aktsia eest, mis on vaevu rohkem esmaspäevasest Time Warner Cable sulgemishinnast. 83 dollarit makstaks rahas ja ülejäänu emiteeritavates aktsiates.

Esmaspäevane pakkumine on võimsaim märk sellest, et kaabeltelevisooni miljardär ja tehingute sõlmija John Malone mõtleb, et uued firmajuhid suudaksid ettevõtet paremini juhtida. Ettevõte on konkurentidest maha jäänud, kuna ei ole investeerinud piisavalt ega liikunud digitehnoloogia poole. Malone’i Liberty Media omab 27% Charterist.

Koos võlaga oleks tehingu suuruseks 62,35 miljardit dollarit. Time Warner Cable’i aktsionärid saaksid 45% osaluse ühendatud ettevõttes.

Pakkumine oli juba kolmas Charteri püüe osta ettevõtet. Seekord möödus vaid paar tundi, kui Time Warner Cable’i nõukogu lükkas pakkumise tagasi kui üdini ebaadekvaatse.

„Need tüübid püüavad vaid saada väärt varasid lao lõpumüügi hindadega,“ ütles Time Warner Cable juhatuse esimees Rob Marcus. „Meie aktsionärid näevad seda läbi, et nad püüavad meie firmat varastada.“

Marcus ütles, et nõukogu rääkis Charterile, et nad on avatud pakkumiseks 160 dollarit aktsia eest, kusjuures 100 dollarit tuleks maksta rahas, ülejäänu aktsiates.

Charter plaanib nüüd anda tehingu otse Time Warner Cable aktsionäridele otsustamiseks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 18:01
Otsi:

Ava täpsem otsing