Suletus rikub EASi mainet

15. jaanuar 2014, 00:00

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on avaliku sektori organisatsioon, mis jagab ­Euroopa Liidu maksumaksja raha. Seetõttu ei tohiks selle nõukogu esimees keelduda vastamast küsimustele organisatsiooni juhi vahetuse kohta.

EASi nõukogu esimees Cinzia Siig ei ole andnud sisulisi vastuseid Taavi Lauri lahkumise kohta EASi juhi kohalt. Formaalsedki vastused on tulnud vastumeelselt.

Ka varem on Siig ajakirjanikega suhtlemisest pigem hoidunud kui selgeid kommentaare jaganud.

Kolm juhti vahetunud. Pärast seda, kui Siig 2012. aasta alguses EASi nõukokku läks, on ameti maha pannud kolm juhti. Ülari Alamets lahkus kümme kuud pärast Siigi saabumist rahajagamise skandaali tõttu, olles enne seda ametis ligi kümme aastat.

Raul Parusk asuski juhina ametisse ajutiselt. EAS korraldas siis uue juhi leidmiseks küll konkursi, aga konkursiga uut juhti ei leitud ja pakkumine tehti Taavi Laurile, kes nüüdseks on teatanud loobumisest isiklikel põhjustel.

Sisuliselt on Siig kommentaaridest keeldunud. Kahjuks ei kahanda see avalikku huvi küsimuse vastu, miks on juhid EASis viimasel ajal nii kiiresti vahetunud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing