Rammo paneks miljonärid majandust päästma

Kadri Põlendik 18. jaanuar 2014, 07:34

 Näitleja ja investori Leida Rammo hinnangul aitaks Eesti majanduse päästa erakapital, mille paremaks suunamiseks võiks luua solidaarsusfondi, kuhu panustaksid kõik miljonärid.

"Kas erakapital suudab Eesti päästa?" küsib väikeinvestor Leida Rammo. Tema hinnangul ei tunne riik oma rahva pärast piisavalt muret, mistõttu võiksid inimesi aidata jõukad ettevõtjad.

„Kui vanas Roomas valitseti põhimõttel, et rahvale olgu leiba ja tsirkust, siis meie valitsus on unustanud selle leiva ära,“ rääkis Rammo ning tõi välja ka eestlaste rahvatarkuse, mille järgi tuleb elada nii, et hundid on söönud ja lambad terved. Eestis kehtiv ühine maksuprotsent tema hinnangul sellele aga ei vasta.

„Asi ei ole selles, mitu protsenti inimeselt võetakse, vaid selles, palju talle järele jääb. Kui võtad rikkalt midagi ära, ta ei jää kunagi hätta, aga kui vaeselt… See 21% on ikka küllalt palju,“ leidis Rammo. Ta tunneb muret inimeste pärast, kelle igakuine sissetulek jääb paarisaja euro piiresse ja pakkus välja, et miinimumpalk võiks olla 500 eurot maksuvabalt. See võiks tema sõnul neid inimesi aidata.

Kuna riigi abile loota ei saa, tekkis Rammol Äripäeva Rikaste TOPi sirvides idee, et hoopis siinsed miljonärid võiksid oma panuse anda.

Kuidas võimalik fond tegutsema peaks ja mida arvavad sellest ettevõtjad, loe esmaspäevasest Äripäeva paberlehest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2014, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing