Baltika emiteerib vahetusvõlakirju

Romet Kreek 27. veebruar 2014, 09:53

2014. aastaks töötati välja uus finantseerimiskava, mis sisaldab nii panga kui investoritepoolset finantseerimist, teatas Baltika. Selle raames emiteeritakse vahetusvõlakirju.

Pankadega on saavutatud kokkulepe arvelduskrediidi suurendamise osas kuni 2 miljoni euro võrra, mis katab kõige kuluefektiivsemalt hooajaliselt suureneva käibekapitali vajaduse. Nõukogu on otsustanud teha investoritele ettepaneku 2 miljoni euro kaasamiseks kolmeks aastaks läbi konverteeritavate võlakirjade avaliku pakkumise. Baltika suuraktsionär KJK Fund, Sicav-SIF on vajadusel valmis märkima pakkumist kogumahus.

Baltika käive kasvas ja kasum vähenes

Baltika neljanda kvartali käive kasvas aastaga 3,1%, 16,7 mln eurole. Puhaskasum vähenes 19,5%, 865 000 eurole.

Tulemused vastasid laias laastus LHV panga ootustele, kes ootasid 16,8 mln eurose käibe juures 0,9 mln eurost puhaskasumit.

Peale nõrka kolmandat kvartalit näitas neljanda kvartali tulemus paranemist. Ehkki tavatult soe sügisilm jätkus aasta lõpuni ja nõrgast hooaja algusest tingitud varude realiseerimine toimus plaanitust madalamate marginaalidega, jõudis Baltika lähedale viimaste aastate parimatele kvartali tulemustele.

Ka jaesegmendi müük kasvas peale kolmanda kvartali 2%-list langust: neljanda kvartali 1%-ne tõus teeb aasta kokkuvõttes jaemüügi kasvuks 4%. Tugevamat jaemüügi kasvu näitas neljandas kvartalis Baltikum (7%) ning enim suurenes müük Lätis (12%). Aasta kokkuvõttes saavutas suurima jaemüügi kasvu Eesti (12%), talle järgnes Läti (9%) ja Leedu (2%).

Kui Baltikumi tulemustega võib rahule jääda, siis Grupi terviktulemusele avaldasid negatiivset mõju Ida-Euroopa tulemused. Venemaa jaemüük vähenes neljandas kvartalis 19%. Venemaa ebakindel majanduse tulevik, nõrgenenud rubla (2013. aasta jooksul nõrgenes rubla ca 11%) ja tõusnud hinnad on oluliselt vähendanud tarbija kindlustunnet ning pidurdanud rõivakaubanduse elavnemist.

Ukraina neljanda kvartali jaemüük vähenes 2%, kuid kohalikus valuutas saavutati siiski müügikasv 2%. Ukraina aasta teises pooles teravnenud poliitilised konfliktid ning grivna nõrgenemine on andnud hoogu juurde riigi majanduskriisile. Ebakindel poliitiline ja majanduslik olukord kahjustab nii sisetarbimist kui rahvusvahelist kaubandust.

Püütakse vähendada Ukriana ja Venemaa riske

Ettevõtte 2014. aasta üheks olulisemaks tegevussuunaks on realiseerida plaan Ukraina ning Venemaa riskide vähendamise osas grupi terviktulemusele. Üheks võimaluseks, mille suunas tegutsetakse, on muuta opereerimismudelit nendel turgudel.

Lisaks on 2014. aasta tähelepanu suunatud Balti riikides positsioonide tugevdamisele ning muude müügikanalite jätkuvale arendamisele. Ettevõtte jaoks on Baltikumi jaekaubandus oluline tugipunkt majandusliku stabiilsuse ja kasvu tagamisel ning Baltikumi turul tugevas konkurentsis positsiooni hoidmiseks on vajalikud olemasolevate poodide renoveerimised ja uute poodide avamised. Samuti jätkub töö frantsiisimüügi võrgustiku laiendamise suunal ning tehakse ettevalmistusi lisaks Montonile ka kõikide teiste Baltika kaubamärkide rahvusvahelise e-müügi avamiseks 2014. aasta lõpuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. February 2014, 09:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing