Kas nüüd on õige aeg osta Venemaa aktsiaid?

Raido Neemre 06. märts 2014, 20:22

Venemaa aktsiad on Ukraina kriisi valguses kõvasti kukkunud, kuid kuna pinged tunduvad leevenevat, näevad mõned analüütikud selles võimalust osta odavalt aktsiaid.

"Turg oli juba enne kriisi väga odav,“ sõnas East Capitali tegevjuht Karine Hirn. „Kõik aga sõltub sellest, kui pikaajalised me investorid on,“ hoiatas Hirn. „Kõigepealt peab mõistma, mis tegelikult toimub ja alles siis otsustama.“

Regioonis on praegusel hetkel väga palju pingeid, mis muudavad investorid närviliseks.

Venemaa börs kaotas esmaspäeval oma väärtusest peaaegu 60 miljardit dollarit, lõpetades päeva peaaegu 11% langusega, mis on viimase viie aasta suurim langus. Riigi keskpank tõstis intressimäärasid ning Reutersi andmetel kulutas Venemaa 12 miljardit dollarit toetamaks rubla.

Pinged kasvasid peale Venemaa presidendi Vladimir Putini teadet, mille kohaselt on tema sõnul Venemaal õigus siseneda Ukraina territooriumile, kaitsmaks etniliste venelaste julgeolekut ja Venemaa huve.

Hoolimata pingetest piirkonnas, näevad teised ka potentsiaali Venemaa turult odavate aktsiate ostmisel.

“Arenevate turgude hulgas on Venemaa tõenäoliselt üks kandidaate, kellel peaks Ukraina kriisi valguses siiski hästi minema,” sõnas Jefferies analüütik Sean Darby. “See on väga odav.”

Darby ei ole väga mures selle üle, et riik on väga sõltuv oma naftaekspordist, kuna on hästi teada, et viimasel kolmel aastal on naftahinnad püsinud suhteliselt kõrgel.

Hirn märkis, et praeguses olukorras on soodne võimalus panustada toorme eksportijatele ning tarbimissektorisse. Hirni sõnul on Venemaa keskklass juba plahvatuslikult kasvanud ehk umbes 70% populatsioonist võib juba liigitada keskklassi alla.

“Venemaa tarbijate puhul on huvitav see, et neile meeldib kulutada. Nad ei säästa, nad kulutavad. Seetõttu on see üks tervemaid ja dünaamilisemaid tarbijaturge maaimas,” sõnas Hirn. 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2014, 20:22
Otsi:

Ava täpsem otsing