Ligi: ühtsed reeglid pankadele peaksid kiirelt tööle hakkama

12. märts 2014, 08:37

Euroopa Liidu rahandusministrid arutasid pangandusliidu lahtisi küsimusi ja andsid ELi nõukogu eesistujale täpsustatud mandaadi kõneluste jätkamiseks Euroopa Parlamendiga.

Rahandusministrid arutasid üleeile ja eile Brüsselis pangandusliidu teise samba, kriisilahendusmehhanismi määrust ja selle juurde kuuluva kriisilahendusfondi loomist, vahendas rahandusministeerium. 

„Euroopa jaoks olid finantssektori probleemid viimase kriisi suur õppetund,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi. „Eesti soovib, et ühtsed reeglid ja pankade fond hakkaksid võimalikult kiirelt tööle ning aitaksid ära hoida võimalikke tulevasi probleeme.“

Mehhanism täiendab Euroopa Keskpanga juurde loodud ühtset järelevalvet, mis alustab tööd novembris. Mehhanismi oluline osa on kriisilahendusfond, mille reeglid lepitakse esialgu kokku valitsustevahelise lepinguga. Fondi koguneb raha pankade maksetest ning seda kasutatakse võimalike pankade kriisilahenduskulude katmiseks.

Lisaks räägiti üldisest majandusolukorrast, sealhulgas Ukraina kriisi mõjust Euroopale. Programmiriikides edenevad kava kohaselt Portugali ja Küprose reformikavad. Kreekas hakkab lõppema viimane troika visiit, mille järel hindavad euroala rahandusministrid olukorda põhjalikumalt.

Arutelud jätkusid ka Euroopa stabiilsusmehhanismi pankade otserekapitaliseerimise mehhanismi üle. Ministrid said ülevaate hoiuste maksustamise direktiivist, G20 rahandusministrite ja keskpankade juhtide kohtumisest ning ELi energia- ja kliimapoliitikast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. March 2014, 08:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing