Prints Charles hoiatas kinnisvaramulli eest

Raido Neemre 27. märts 2014, 19:59

Hirmud Suurbritannia kinnisvaramulli osas on saavutanud enneolematud mõõtmed peale seda, kui Inglismaa pank, Riigikassa ja prints Charles hoiatasid sellest tingitud ohu eest.

Troonipärija, prints Charles sõnas, et Londoni kinnisvarahindade kasv põhjustab ajude äravoolu, kuna noored ei suuda enam renti maksta.

Kolmapäevasel Londoni kinnisvarakonverentsil rääkides sõnas prints, et kõigest kuue aastaga on keskmine Londoni maja hind tõusnud 40% võrra 650 000 naelale.

„See ei ole jätkusuutlik ning võib viia linnast ära talendikad noored, kes alustavad oma karjääri Londonis ning kulutavad enamuse oma sissetulekust üürile. Selle generatsiooni jaoks on kinnisvara omamine muutumas üha kättesaamatumaks,“ sõnas ta.

Londoni kinnisvarahinnad kasvasid jaanuaris võrreldes riigi keskmisega peaaegu kahekordseks ning linna kinnisvaraturu hinnad jätkavad kasvamist. Londoni kinnisvarahinnad kasvasid jaanuaris 13,2% võrreldes aastatagusega. Terves Suurbritannias kasvasid hinnad 6,8%.

Tüüpilise maja hind Londonis on 458 000 naela, mis on peaaegu 23% kõrgem kui enne finantskriisi, selgub riigi Statistikaameti andmetest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing