Veskimägi: mulje, et Rannamäe mõistsime süüdi

Kaisa Gabral 27. märts 2014, 15:26

Seoses EASi juhi Andres Rannamäe peakohale kerkinud rahakantimise kahtlustuse ja võimaliku huvide konfliktiga otsustas EASi nõukogu ühe häälteenamusega peatada tema volitused EASi juhatuse esimehena.

Küsimustele vastab EASi nõukogu liige Enn Veskimägi:

Mis oli peamine põhjus, miks Andres Rannamäe volitused peatati?
Küsige palun Cinzia Siigi käest.

Kahjuks ma ei saanud teda kätte, äkki ütleksite enda seisukoha?
Koosolek läks edasi ja mina pidin muudel põhjustel lahkuma, ju Cinzia ei saanud vastata. Kuid see läks nüüd ühe häälega, ta kutsuti ametist tagasi häältega 6:5.

Peamiseks põhjuseks siis võimalik rahakantimise kahtlustus?
Pigem see, et kuna selle firma osas (Invivo Ltd – toim.) on tagasinõue, kus ta töötas, siis rohkem rõhuti sellele. Kantimise asi on ajakirjanduses laialt levinud ja suuremaks puhutud. Ma olen üsna veendunud, et see kinnitust ei leia.

Mainiti, et seoses selle raha tagasinõude ja Rannamäe positsiooniga EASi juhi kohal võib tekkida huvide konflikt?
Jah, pigem see.

Mis saab edasi, kes on uus kandidaat?
Seda ma ei oska öelda, kes on uus kandidaat.

Hetkel EASil juhti ei olegi?
Esimeest ei ole, kuid juhatuse liige on olemas. Praegune juhatuse esimees, kes on andnud lahkumisavalduse, tegelikult ju töötab kuni uue juhi leidmiseni. Martin Hirvoja ja Taavi Laur on juhatuse liikmed. Mingit kriisi ei ole ja esimees on seni paigas, kui uus leitakse. Töö käib normaalselt. Ajakirjanduslikult on mull tegelikkusest suuremaks puhutud. Igapäevatööd see ei tohiks oluliselt häirida.

Teie ei hääletanud volituste tagasivõtmise poolt?
See kiri, mis lekkis ajakirjandusse ja… Mina oleksin ära oodanud prokuratuuri otsuse 2. aprillil. Mina ei oleks selle hääletamisega hetkel kiirustanud. Sest me sellega ju ausalt öeldes jätame mulje, et oleme ka ta nagu süüdi mõistnud.

Tundub nagu süütuse presumptsioon ei kehti?
Jah. Kui me räägime ka sellest konkursist, mis oli siis, kui esimeest otsisime, siis ilma igasuguse kahtluseta oli kõige tugevam kandidaat Andres Rannamäe. Kõik  nõukogu liikmed olid sellega nõus. Võib-olla kellelgi olid teistsugused huvid, aga põhimõtteliselt selle vastu vaielda ei saa, et Rannamäe oli lõppvoorus parim kandidaat, kui kõik kandidaadid olid nõukogu ees ja rääkisid oma visioonist ja nägemusest, kuidas EASi peaks juhtima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2014, 11:25
Otsi:

Ava täpsem otsing