Börs: tarbekaubad vedasid turu august välja

Fredy-Edwin Esse, California 28. märts 2014, 22:26

Ühendriikide aktsiaturud suutsid pärast kahte negatiivset päeva lõpetada nädala positiivse noodiga tänu rallile tarbekaupade sektoris, kuna andmed näitasid, et majapidamiste kulutused tõusid kolme kuu kiireimas tempos.

"On olnud üsna künklik sõit," kommenteeris Bloombergile Becker Capital Managementi portfellihaldur Mike McGarr. "Sel kuul on toimunud märkimisväärne muutus ning investorid on liikunud eemale neist kõrge lennuga aktsiatest ja otsimas taas rohkem väärtust. Hea on näha, et turg tuleb tagasi rohkem fundamentaalsete edulugude juurde."

Investorid on hakanud müüma selle pullituru suurimaid võitjaid, võttes kasumi välja ning hinnates majandusnäitajaid ja püüdes prognoosida, kuhu võiks turud liikuda majanduse ja Ukraina taustal.

Tarbekaupade aktsiad rallisid täna pärast seda, kui andmed näitasid, et veebruaris tõusid kodumajapidamiste kulutused kolme kuu kiireimas tempos, mis tulenes sissetulekute kasvust. Lisaks näitasid eraldi andmed, et tarbijakindlus kukkus märtsis vähem, kui algselt välja kuulutati.

Teisel pool turgu aga ei ole biotehnoloogia aktsiatel kuidagi hästi enam läinud. Täna kukkus Nasdaq Biotechnology Index 2,8%, mis teeb nädalaseks languseks juba 7%. Russell 2000 Index on sama ajaga kaotanud 3,5%.

Biotehnoloogia aktsiate langus on tugevalt kahjustanud ka Nasdaqi komposiitindeksit, mis tegi sel nädalal viimase 15 kuu halvima nädala. Arvestades, et vaid üks kauplemispäev on sel kuul jäänud, jääb indeks tõenäoliselt samale tasemele, kust see märtsi alustas.

Sellegi poolest suutis Nasdaq tänasega tõusta 0,11% ning sulguda 4155,76 punktil. S&P 500 indeks lisas 0,46% ning läks nädalavahetusele 1857,62 punktil. Dow Jonesi tööstuskeskmine sulgus 16 323,06 punkti peal, lõpetades päeva 0,36% plussis.

Kuld kaotas tänasega 0,14% hinnas, makstes 1293 dollarit untsi kohta. Barrel naftat kallines 0,28% ning maksis 101,56 dollarit New Yorgi kaubabörsil. Euro kallines dollari vastu 0,09% ja võrdus 1,3755 dollariga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2014, 22:26
Otsi:

Ava täpsem otsing