"Riigifirma toetab sporti siis, kui omanik ütleb"

Kadri Põlendik 14. aprill 2014, 17:31

Riigil peaks olema spordi rahastamiseks selgem ja arusaadavam mudel, leidis Eesti Energia nõukogu liige Märt Vooglaid.

"Seda asja ei saa nii üheselt hinnata niimoodi käigu pealt. Ma ei oska vastata, kas nii või naa. Ma arvan, et peaks olema terviklik riigi spordi sponsorpoliitika või spordi rahastamispoliitika," vastas Vooglaid küsimusele, kas riigifirmad peaksid Eesti sporti toetama. Sellise idee käis välja Allar Levandi, kelle hinnangul ei ole Eestis võimalik tippsporti teha, kui see ei saa piisavalt rahastust.

Vooglaid märkis, et on vaja terviklikku spordipoliitikat, mis ei tähenda seda, et riigiettevõtted peaksid midagi tegema, vaid pigem seda, et riik looks rahastamisele tervikuna arusaadava mudeli. See aitaks tema sõnul vältida sellist kirgede üleskütmist, mis on praegu seoses Tallinna Sadamaga, kus nõukogu esimees Neinar Seli saadeti kohtu ette, sest osales nõukogu hääletusel, millega otsustati toetada Eesti Olümpiakomiteed, kus Seli on presidendikohal.

Sel ajal, kui Vooglaid on ametis olnud, ei ole Eesti Energia nõukogus arutatud mõne sportlase või spordiala toetamist. Ta ei näe ka, et selleks oleks ühtegi põhjust, kuni riik ei ole paika pannud selgelt sponsorlusmudelit.

"Kui riik omanikuna selle ülesande annab, siis loomulikult nõukogu täidab seda korraldust," ütles Vooglaid. Vastasel juhul tekiks tema sõnul olukord, kus nõukokku tuleb mõni peotantsu harrastaja, kes tahab toetada peotantsu, seejärel mõni tubli tõstesportalne, kes tahab toetada tõstmist ja nii läheks olukord äärmiselt jaburaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2014, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing