Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Einhorn: tehnoloogiaaktsiates on taas mull

Romet Kreek 23. aprill 2014, 12:04

Riskifondi Greenlight Capitali juht David Einhorn kirjutas uudiskirjas, et ta panustab tehnoloogiaaktsiate langusele, kuna üha enam lisandub märke, et see sektor on mullistunud, vahendab Bloomberg. 

Ta lisas, et firmad, mille aktsiate langusele ta panustab, võivad kukkuda vähemalt 90%, kui kunagi hakatakse investorite poolt jälgima traditsioonilisi väärtustaseme mõõdikuid.

Greenlight viitas tehnoloogiafirmade IPOdele. Tema hinnangul on firmad tegelenud vähesega peale "ristsõnade lahendamise" ja kaasanud riskikapitali (venture capital). See näitab, kui kaugele on mull paisunud.

Greenlight on kõige paremini tuntud Lehman Brothersi aktsia langusele panustega 2008. aastal enne selle USA juhtiva investeerimispanga hävingut. Nüüd panustab ta mitme firma aktsiatele, kuna üksikutele aktsiatele panused on muutunud liiga kulukateks. Mis firmadest käib jutt, seda Einhorn ei kommenteerinud.

„Praegune mull on eelmise tehnoloogiamulli järelkaja,“ teatas ta. Ta viskas õhku kahtluse, kas tehnoloogiafirmad suudavad hoida oma leival heade oskustega töötajaid, kui nad lõppetavad suurtes mahtudes aktsiate emiteerimise. Raske on ignoreerida tulevast aktsiaosaluste lahjendamist, kuna töötajatele makstakse tihti aktsiates. „Ja juba jälle on meil ägedad firmad ja kooris kisavad analüütikud, kes teesklevad, et aktsiates makstav töötasu ei ole kulu, sest see ei ole rahapõhine,“ jätkas ta.

I kvartal läks Greenlightile kehvasti, kuna kaotati 1,5%. Samal ajal teenisid teised riskifondid keskmiselt 1,4%. Greenlight ostis suured osalused Jaapani pangas Resona Holdings ja päikesepaneelide tootjas SunEdison.

Resona aktsiad osteti 547 jeeniga ja see pidavat olema odav nii aboluutselt kui ka suhteliselt. SunEdisoni aktsiad soetati keskmiselt 15,55 dollariga. Kukkuv päikeseneergia tootmise kulu ja tõusvad elektrihinnad peaksid sellele tootjale hästi mõjuma. Greenlight ostis ka keskmise suurusega osalused Luksemburgis asuvas Altice ja Texase elektroonika ja kodumasinate müüjas Conn.

1968. aastal sündinud David Einhorn asutas Greenlight Capitali 1996. aastal 900 000 dollariga. Fondi keskmine ajalooline tootlus on 20% aastas. 45-aastase David Einhorni varanduse on Forbes hinnanud 1,4 miljardile dollarile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2014, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing