Microsoft: igale seadmele parim

Birjo Must, Kadri Bank 27. aprill 2014, 09:37

Tahame Microsoftis olla inimestega pidevalt seotud ja pakkuda neile parimaid tehnoloogilisi lahendusi hoolimata sellest, missuguse ettevõtte nutiseadmeid nad kasutavad, rääkis Microsofti asepresident Steve Crown eile Garage48 üritusel „Health & Wellness“.

Järgneb intervjuu Steve Crowniga.

Microsoft ei ole ammu enam pelgalt tarkvaratootja, vaid olete astunud ka näiteks nutiseadmete turule, kus valitseb aga tihe konkurents. Mis on Microsofti strateegia lähitulevikuks?

Maailmas, nii nagu meie seda näeme, saab inimestel olema suurel hulgal erinevaid seadmeid. Alates sülearvutitest, lauaarvutitest, telefonidest kuni tahvelarvutite ja kõikvõimalike väiksemate nutiseadmeteni välja. Meie tahame aidata inimestel olla produktiivsed, kasutades ükskõik millist seadet. Ning saada intelligentsete seadmete kasutamisest maksimaalset kasu. See on tihedalt seotud ka pilvetehnoloogiaga, mis annab võimaluse ükskõik millisel seadmel vajalikku infot kätte saada.

Microsoftis ütleme praegu, et me oleme seadmete ja teenuste ettevõte. Me tahame töötada igaühega, ükskõik millise firma seadet ta kasutab. Lisaks tahame välja töötada oma seadmeid, mis on meie arvates oma klassis parimad. Teiseks tahame pakkuda teenuseid, mis põhinevad pilvetehnoloogial. See kõik annab uusi võimalusi olla seadmetega veelgi produktiivsemad. Soovime, et inimesed tahaksid tehnoloogilisi seadmeid ja tahaksid samal ajal neist aina rohkem kasu saada.

Meie missiooniks on aidata inimestel äris ülemaailmselt avastada oma tõeline potentsiaal. On olnud aeg, mil tegime seda laua- või sülearvutitega ja kõige tähtsam oli kontori produktiivsus. Nüüd aga teame, et inimesed ei istu enam arvuti taga, vaid liiguvad kogu aeg ringi ja kasutavad näiteks telefone. Me tahame nendega seotud olla, ükskõik, millist nutitelefoni nad parasjagu kasutavad.

Hea näide sellest on meie hiljutine pilvetehnoloogial põhinev Office365 tarkvara, mis on nüüdsest saadaval ka iPadil.

Microsoft siiski astus mobiiliseadmete turule, sest ostsite hiljuti Nokia mobiiltelefonide tootmise. Millised on teie plaanid Nokiaga?

Alates esmaspäevast saame alustada selle integratsiooniga, millest oleme pikka aega rääkinud. Alustuseks jätkame kindlasti kõigi Nokia seadmetega, mida nad hetkel pakuvad. Meie meeskonnad vaatavad siis üheskoos, kuidas see areneb. Kindlasti jälgime edaspidi pingsalt, kuidas nutiseadmed ülemaailmselt arenevad.

Nokias töötab 25 000 inimest ja nad kõik ei ole mobiilide tootmisega seotud. Seal on väga palju tehnoloogilist kogemust ja teadmisi, millest me oleme samuti väga huvitatud.

Tunneme Eestis alati huvi ka Skype’i käekäigu vastu.  Kuidas neil hetkel läheb?

Meie oleme samuti nende käekäigust huvitatud (naedes). Skype’il läheb väga hästi. Ma ei oska küll praegu täpseid numbreid välja tuua, kuid rahvusvaheliste kõnede minutid igal juhul kasvavad.

See on üks asi, mis meie arvates sobib suurepäraselt kokku Microsofti missiooniga aidata inimestel ettevõtetes mõista oma tõelist potentsiaali. Mul on kolleegid Hiinast, kes kasutavad koju helistades pidevalt Skype’i. See on ideaalne näide sellest, kuidas aidata inimestel oma elu rikastada.

Teie olete Microsofti asepresidendina vastutav  Microsofti strateegia eest Hiinas. Kuidas Microsoft seal tegutseb?

Jah, minu tööülesandeks hetkel on viia kõik Microsofti teenused Hiina turule. Mõtleme terve suure meeskonnaga koos välja plaani, kuidas seda teostada. See on üsna suur tükk meie jaoks. Tegutsen samal ajal ka teistes suurtes organisatsioonides, kus püüame ülemaailmsete ettevõtete ja spetsialistidega koostöös seista interneti vabaduse eest. Ma annan endast kogu aeg parima, et internet oleks inimeste jaoks jätkuvalt vabalt kättesaadav asi, mis rikastab nende elusid.

Hiinas on raskusi, kuid meie usume, et on parem olla nendega jätkuvalt koostöös ning jätkata nendega arutelusid. Meil on regulaarsed vestlused sealsete ametnikega. Neile ei pruugi kõik meie poolt väljapakutu meeldida, aga töötame selle kallal edasi.

Igal juhul oleme veendunud, et 1,4 miljardi inimesega Hiinas peame me kohal olema ja nendega tuleb pidevas suhtluses olla. Me ei saa valida riike selle järgi, kus on lihtne tegutseda.

Tehnoloogia areneb meeletul kiirusel, täna on olemas erinevad nutiseadmed ja pilvetehnoloogia. Milline näeb välja 10 aasta pärast?

Ma arvan, et järgmise 10 aasta jooksul muutub kõik isegi veel kiiremini kui viimase 15 aastaga. Osa sellest muutusest moodustab infotehnoloogia areng, mis kasvab eksponentsiaalsel kiirusel. Kuna pilvetehnoloogia ja muud arvutitega seotud võimalused muutuvad aina odavamaks, siis ma arvan, et tuleviku prognoosimisega kukub läbi ka kõige ulmelisema mõtlemisega inimene. See ei saa olema päris nii nagu ootame, kuid kindlasti saab see olema põnev ja rikas maailm.

Maailm, kus on olemas peaaegu kõik võimalused saada ligi ükskõik millisele informatsioonile, millele arvame, et meil peaks olema juurdepääs. Selle nimel töötame nii meie kui kõik teised IT-sektori ettevõtted.

Kes on kes?

Steve Crown

Microsoft Corporatsioni asepresident, kes vastutab ühtlasi Hiina strateegia eest. Enne 1997. aastal Microsofti tööle asumist töötas rahvusvahelises advokaadibüroos, töötas asepresidendina firmas, mis ehitas juhtmeteta telefoni võrke Venemaal.

Lisaks on mitme mittetulundusorganisatsiooni juhatuses, mis keskenduvad inimõigustele ja rahvusvahelisele kaubavahetusele ning haridusele.

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2014, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing