Vaata, millisel Eesti suursaadikul on kõrgeim palk

Kadri Põlendik 30. aprill 2014, 17:30

Sel aastal tõsteti kogu Eesti diplomaatilise korpuse palkasid, enim kasvasid Egiptuses ja Itaalias asuvate suursaadikute töötasud.

Eesti suursaadik Roomas Merike Kokajev saab sel aastal 27% kõrgemat põhipalka kui mullu – 1824 eurot kuus. Sama palju kasvas töötasu Paul Teesalul, kes on suursaadik Kairos. Tema saab nüüd põhipalka 1874 eurot kuus. 27% on kasvanud ka Kreekas suursaadikuna töötamise tasu.

Rohkem kui veerandi võrra ehk 26% suurenesid palgad Tšehhis, Hispaanias, Jaapanis, Gruusias ja Iisraelis töötavatel suursaadikutel. Väikseim palgakasv ehk 5% oli Eesti suursaadikutel Soomes, USAs, Saksamaal, Venemaal, Suurbritannias ja Rootsis.

Suursaadikud järjestatuna põhipalga järgi:

KohtSaatkondEesnimiPerekonnanimiPõhipalk 01.04.2014Põhipalk 01.04.2013
1.EV Suursaatkond PariisisSven Jürgenson2023,001887,31
2.EV Suursaatkond Tel AvivisMalleTalvet-Mustonen1981,001562
3.EV Suursaatkond BerliinisKajaTael19441849,28
4.EV Suursaatkond ViinisEve-KülliKala1942,001562
5.EV Suursaatkond OttawasGita Kalmet*1915,00 
6.EV Suursaatkond AteenasMargus Rava*18891485,31
7.EV Suursaatkond MadriidisToomasKahur1877,001485,31
8.EV Suursaatkond KopenhaagenisKatrinKivi 1876,001505,76
9.EV Suursaatkond KairosPaulTeesalu1874,381475,09
10.EV Suursaatkond HelsingisMart Tarmak1852,001761,41
11.EV Suursaatkond BudapestisPriitPallum1851,001490,42
12.EV Suursaatkond RiiasMati Vaarmann1827,001700,37
13.EV Suursaatkond WashingtonisMarina Kaljurand1827,001737,76
14.EV Suursaatkond RoomasMerike Kokajev1824,001434,18
15.EV Suursaatkond HaagisPeepJahilo1812,001459,74
16.EV Suursaatkond StockholmisJaakJõerüüt1799,001711,55
17.EV Suursaatkond KiievisSulevKannike1785,391662,98
18.EV Suursaatkond TokyosToivoTasa1774,001403,5
19.EV Suursaatkond PrahasLembitUibo1772,001404,79
20.EV Suursaatkond DublinisMaitMartinson1747,001408,61
21.EV Suursaatkond OslosSimmuTiik 1747,001408,61
22.EV Suursaatkond PekingisToomasLukk1747,001408,61
23.EV Suursaatkond LissabonisAndresRundu*1747,001486,59
24.EV Suursaatkond AnkarasMikoHaljas17461403,5
25.EV Suursaatkond MoskvasJüriLuik1735,001650,52
26.EV Suursaatkond LondonisAinoLeppik von Wirén1735,001650,53
27.EV Suursaatkond MinskisJaakLensment1720,001383,05
28.EV Suursaatkond New DelhisViljarLubi1707,001372,83
29.EV Suursaatkond BrüsselisGert Antsu1693,001354,92
30.EV Suursaatkond VilniusesToomasKukk1681,001352,37
31.EV Suursaatkond VarssavisEerikMarmei*1681,001377,93
32.EV Suursaatkond ThbilisisPriitTurk1648,001303,8
33.EV Suursaatkond AstanasJaan Reinhold*15961383,05
* eelmisel aastal oli samas ametis teine inimene   

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2014, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing