Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Keilas asuv pruulikoda laiendab tootmist

08. mai 2014, 00:00

Palgatööst ettevõtluse kasuks loobunud perekond Tali Keilas käsitööõlut valmistav Lehe Pruulikoda laiendab tootmist ja kasvatab kääritustankide kogumahtu kolm korda. Pruulikoja toodang on poelettidel olnud poolteist kuud, praeguste mahutitega suudetakse kuus valmistada kuni 6000 liitrit õlut.

Samuti soetas ettevõte villimismasina, mis muudab õlle pudelisse saamise kiiremaks. “Selle masina asemel oleksime saanud ilmselt paar villijat kolmeks aastaks tööle võtta,” rehkendas Lehe Pruulikoja osanik Tarmo Tali, testides parasjagu 60 000 eurot maksvat masinat. Investeering on tema kinnitusel oma raha väärt, sest senise villimismasina võimekus oli mitu korda väiksem. Uus masin võimaldab ühes tunnis korgi alla saada 1800 pudelit käsitööõlut.

Lattu seisma ei jää midagi. Eesti Energia kunagine personalidirektor Gristel Tali tegeleb pruulikoja igapäevase juhtimisega, Skype’i endise tiimijuhi Tarmo Tali kanda on muude tegevuste kõrval ka pruulmeistri roll. Pruulikoja omanikud investeerisid ettevõttesse enamiku oma likviidsest varast. Praeguseks ulatub investeering 300 000 euroni. Samas tunnistavad omanikud, et stressi pole see neile tekitanud.

Enne, kui ettevõte suutis oma esimese partiiga välja tulla, tundis nende õllesortide müügi vastu huvi juba Selveri poekett. Nüüdseks on huvi üles näidanud ka teised ketid. Kogu toodang, mis kraanist tuleb, läheb otsejoones müüki ning seni pole ettevõte pidanud ladustamise üle pead murdma. Kui koduturul on ristsed saadud, plaanib Lehe Pruulikoda ka välisturgudele laieneda. Esimesena võetakse sihikule ilmselt Soome, kus käsitööõlu on vägagi hinnas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2014, 19:55
Otsi:

Ava täpsem otsing