Paldiski tööstuspark teenis üle kahe miljoni kasumit

Indrek Kald 12. mai 2014, 12:24

Paldiskis asuv Pakri teadus- ja tööstuspark teenis mullu 2,1 miljonit eurot kasumit, mis kavatsetakse investeerida nutikatele rohetehnoloogia valdkonna ettevõtetele testkeskkonna loomisse.

Teadus- ja tööstuspargi juhi Enn Laansoo sõnul on alates 2007. aastast tehtud palju eeltööd, et rajada Paldiskisse regiooni tingimused energia- ja keskkonnatehnoloogia ettevõtetele.

"Tänaseni on Pakri park tegutsenud 5000ruutmeetrises hoonetekompleksis. Kohe avame oma uutele klientidele järgmise ca 5500 ruutmeetri suuruse hoonekompleksi sadamas. Pargi detailplaneering saab käesoleval aastal kehtestatud, mis tähistab ka pargi sünergilise keskkonna ehituse algust," lisas ta.

Laansoo sõnul on nad valmis koos ettevõtetega investeerima headesse ideedesse ja katse- ja tootmispolügoon rajamisse, kus ettevõtted saaksid tootearendamise käigus praktilisi teste läbi viia ning ideede või arvutuste paikapidavust tõestada.

Pakri teadus- ja tööstuspark asub Paldiski linnas ligi 60 hektari suurusel territooriumil. Park pakub ettevõtetele äri-, tootmis- ja tootearenduse pindasid ning äriarendusteenuseid tootearenduse või ekspordi käivitamiseks. Pakri eesmärgiks on kasvada Põhja-Euroopa juhtivaks energia- ja keskkonnatehnoloogia kompetentsikeskuseks aastaks 2020.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2014, 12:24
Otsi:

Ava täpsem otsing