Teabeamet astus ebatavalise sammu

Ken Rohelaan, Kaisa Gabral 22. mai 2014, 17:19

Oma töötaja korruptsioonikahtlusest avalikkust informeerinud teabeamet astus luuremaailmas ebatavalise sammu, lausus julgeolekuekspert ja IRLi poliitik Eerik-Niiles Kross.

Teabeameti peadirektor Rainer Saks avalikustas täna, et kaks ameti töötajat, Sergei Bõstrov ja Pavel Kotkin, on kinni peetud omastamise ja riigisaladuse ebaseadusliku avalikustamise kahtlusega.

"Nii Bõstrovi kui Kotkini kohta saan öelda, et tean meeste küllalt pikaajalisest staažist Eesti riigi teenistuses erinevatel julgeolekuga seotud ametikohtadel.
Isiklikult ma kumbagi ei tunne. Samuti soovitan jätta nende persoonide analüüsi uurijate ja vastavate asutuste monopoliks," kommenteeris Kross.

Ta lisas, et teabeamet on astunud luuremaailmas mitte liiga tavalise sammu ja informeerinud avalikkust oma töötaja kahtlustamisest korruptsioonis. "Väga sageli lahendatakse taolised juhtumid ka demokraatlikes riikides salaja," möönis Kross.

Tema sõnul on Eesti seni kõik teadaolevad riigireetmisjuhtumid ja julgeolekuasutuste korruptsioonijuhtumid lahendanud võimaluse piires avalikult ning seotud isikud on saanud avalikult teadaolevad karistused.

"Usun, et selline lähenemine on õige ja kuigi see võib esialgu tekitada muret riigi julgeoleku pärast, tugevdab see, juhul kui juhtunust õpitakse, tegelikult nii meie demokraatiat kui riiklust," märkis Kross. Ta lisas, et tänane uudis näitab, et Eestis ei ole taolised kuriteod süsteemi osa, vaid üksikjuhtumid, millesse suhtutakse täie tõsidusega.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2014, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing