Üks luuraja osales '97. aastal pettuses

1321-aripaev 22. mai 2014, 12:16

Kuriteokahtlusega teabeameti töötaja Pavel Kotkin tegi 1997. aastal, töötades toona kaitsepolitsei juristina, Tartu Ülikoolis kollegi nimel asjaõiguse eksamit.

Paari aasta eest meenutas Eesti Ekspress 1990ndate aastate kapo skandaale ning ühes neist oli osaline täna teabeameti poolt avalikustatud Kotkin.

1997. aasta jaanuaris paljastas Tartu Ülikooli õppejõud Priit Kama jultunud pettuse III kursuse asjaõiguse eksamil. Kapo Virumaa osakonna direktori, eksternina juurat õppinud Peeter Oissari asemel tegi eksami hoopis kapo jurist Pavel Kotkin.

Oissar eksmatrikuleeriti ja mõlemad petturid lahkusid kapost omal soovil. Mõne aasta pärast oli vahepeal teabeametis töötanud Oissar kapos tagasi. Ka Pavel Kotkin töötas riigiametnikuna, välisministeeriumi diplomaatilise julgeoleku osakonna juhina.

Kotkin lõpetas 1997.a Sisekaitseakadeemia korrektsiooni eriala. 

2007. aastal kaitses Kotkin Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas bakalaureusetöö „Eesti julgeolekuasutuste organisatsioon ja ülesanded“. Kolm aastat hiljem kaitses ta samas ka magistritöö teemal „Eesti julgeolekuasutused kehtivas õiguses“.

Teabeameti peadirektor Rainer Saks avalikustas täna kaks neljast ameti töötajast, kes on kinni peetud omastamise ja riigisaladuse ebaseadusliku avalikustamise kahtlusega.

Avalikustati kahtlusaluste Sergei Bõstrovi ja Pavel Kotkini nimed, kelle töö olemust ja täpset ametikohta Saks ei avaldanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2014, 09:16
Otsi:

Ava täpsem otsing