Prognoositud euro langus võib teoks saada

23. mai 2014, 00:00

Suurpangad alates Morgan Stanleyst kuni Bank of Americani on juba ligi aasta prognoosinud ­euro nõrgenemist USA dollari vastu, kuid euro hoopis tõusis kõrgeimale tasemele alates 2011. aastast. Siiski on hakanud tähed eurokarudele eredamalt särama.

Karudeks nimetatakse finantsmaailmas langusele panustajaid.

Värsked tõendid sellest, et piirkonna võlakirjade nõudlus on väiksem ühes võimalusega, et Euroopa Keskpank võib juba kahe nädala pärast intressimäära alandada, aitavad eurol vaid langeda, arvavad nad. Ka praegused Euroopa Parlamendi valimised võivad tuua kaasa valitsuste erimeelsusi kasinusmeetmete suhtes, mis samuti rõhusid ühisraha, vahendas Bloomberg.

“Muutus on lõpuks alanud,” ütles Morgan Stanley Euroopa valuutastrateegia juht Ian ­Stannard.

Morgan Stanley prognoosib euro hinnaks 1,20 dollarit. Morgan Stanley prognoosis, et 2015. aasta septembriks kukub euro 1,20 dollarile. Praegu maksab ühisraha 1,3673 dollarit. Bank of America ootab, et euro kukub 1,2746 dollarile. Bloombergi küsitetud 90 analüütiku euro mediaanootus aasta lõpuks on 1,32 dollarit.

47 Boombergi küsitletud analüütikut ootab Euroopa Keskpangalt praegu 0,25% tasemel oleva baasintressi kärbet ja ka 0% hoiuseintressimäära kärbet. See muudaks EKP esimeseks suureks keskpangaks, kes hakkab keskpangas raha parkivatelt pankadelt selle eest tasu nõudma.

Madalamad intressimäärad vähendavad valuuta atraktiivsust. Varahaldurid on juba hakanud selle üle muret väljendama. Maailma suurim rahajuht BlackRock teatas 8. mail, et müüs Portugali võlakirju. Jaapani investorid müüsid märtsis 1,96 triljoni jeeni ehk 14,1 miljardi euro eest ­europõhiseid pikaajalisi võlakirju.

AMP Capital Investorsi fondijuht Nader Naeimi ütles 20. mail, et nad on juba kahe kuu jooksul suurendanud positsione, mis teenivad nõrgemalt eurolt kasumit.

Tuletistehingutele panustajad on võtnud esimest korda kolme kuu jooksul euro langusnägemuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2014, 18:40
Otsi:

Ava täpsem otsing