Eestis palk väike, rahulolu suur

Eliisa Matsalu 03. juuni 2014, 12:04

Telia Sonera asepresidendi Piret Mürk-Dubout' toob kodumaale tagasi soov lapsed Eestis üles kasvatada. Palk on Eestis küll väikem, kuid emotsionaalne rahulolu suurem, märkis ta.

EMT ja Elioni juht Valdo Kalm teatas reedel, et kutsus Eestisse tagasi Telia Sonera asepresidendi Piret Mürk-Dubout'. Mürk-Dubout alustab juunis tööd EMT ja Elioni loodava ühisettevõtte erasegmendi- ja turundusjuhina.

Miks otsustasite Eestisse tagasi tulla?

Sellel on mitmeid põhjusi. Elion ja EMT on väga tugevad ettevõtted, suurte ja oluliste kliendibaasidega. Ettevõtete ühinemine annab uusi võimalusi kliente veelgi paremini teenindada, tutvustada uusi ühisteenuseid ja leida ühendatud jõududega võimalusi muuta klientide igapäevaelu uutele suhtlusvõimalustega lihtsamaks ja mugavamaks. Elioni ja EMT praegune liidripositsioon ja tulevikuvõimalused on heaks professionaalseks motivatsiooniks.

Kindlasti on Eestisse naasmise otsustuse juures oluline ka isiklik aspekt. Mul on kaks last - vanem peaks minema esimesse klassi ja noorem lasteaeda. Emana tuli mul otsustada, kas soovin oma lastele Eesti kvaliteetset kooliharidust ja kodust, turvalist elukeskkonda või otsustan lapsevanemana jääda Eestist kaugemale ja viibida välismaal veel vähemalt kümmekond aastat, et ei peaks lapsi nende harjumuspärasest ja sõprussuhetega täitunud keskkonnast iga paari aasta tagant liigutama. Väärtustan Eesti elukeskkonda ning vanemate ja sõprade lähedust. Eesti on meie kodu, kuigi minu noorem laps on kogu oma elu vaid Rootsis elanud.

Kui kaua mõtlesite Valdo Kalmi pakkumise üle, enne kui nõustusite?

Emotsionaalselt oli seda otsust kerge teha. Professionaalsest aspektist lähtudes vajasin veidi aega, et eneses sisemisele selgusele jõuda, mis on sellel eluperioodil minu jaoks kõige olulisem. Olen oma otsusega rahul.

Mida uut oskate Eestisse Rootsis töötamise kogemusest tuua?

Töötan praegu 15 riigi operatsioonidega ja kõige väärtuslikum on rahvusvaheline kogemus. Just erinevate riikide praktika kommertsala teemade lahendamisel ja konkurentsisituatsioonides hakkama saamisel. Olen õppinud erinevusi väärtustama ja erinevaid ärikeskkondi ja kultuure austama.

Olen olnud peamiselt tegev riikideüleste kliendikohaste ja brändistrateegiate loomisega ja kogenud õnnestumisi ja läbikukkumisi nende ellurakendamisel. Väärtustan seda kogemust kõrgelt ja võin öelda, et ilmselt on kõige suuremaks varanduseks ülemaailmne kontaktibaas suurepärastest oma ala professionaalidest.

Millised on teie plaanid ja sihid Eestis?

Muuta EMT ja Elion ühinemise kaudu veelgi tugevamaks ja kliendikesksemaks, muuta meie ettevõttes töökeskkond professionaalide ja ekspertide jaoks veelgi atraktiivsemaks. Kuulata veelgi enam kliente, et olla Eestimaa inimeste eelistatud valik olemasolevate ja uute suhtlus- ja internetiteenuste kaudu. Olen meeskonnamängija ja soovin luua tugeva meeskonna. Näen rohkelt potentsiaali tehnoloogilisel innovatsioonil ja kliendikeskse tegutsemise juurutamisel igal ettevõtte tasandil.

Kui palju te Eestisse naasmisega palgas kaotate?

Töökeskkonnad ei ole võrreldavad. Kindlasti on minu koondhüvitis Eestis väiksem, kuid emotsionaalne rahulolu, kodutunne ja sõprade lähedus on vägagi oluline kompensatsioon.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2014, 13:26
Otsi:

Ava täpsem otsing