SMIT: kahju, et see olukord üldse tekkis

Ken Rohelaan 04. juuni 2014, 15:35

Siseministeeriumi allasutuse 6 miljoni euro suurune riigihange, mis tühistati ettevõtjate surve tõttu, sunnib infotehnoloogia- ja arenduskeskust SMIT põhjalikumalt tööle, ütles asutuse direktor Merle Küngas.

Äripäev kirjutas, et SMIT korraldas 6 miljoni eurose IT-seadmete riigihanke, mis mitme konkureeriva tootja esindaja sõnul soosis üht pakkujat. Kümme päeva pärast pakkumiste esitamise tähtaega ning IT-firmade ühisprotesti hange tühistati, ent uued väljatöötamisel olevad tingimused on mõne osaleja hinnangul veel hullemad.

Järgneb SMITi direktori Merle Küngase kommentaar:

"On kahetsusväärne, et taoline olukord üldse tekkis. Juhina on minu jaoks oluline, et kõik SMITi poolt läbiviidavad riigihanked oleksid läbipaistvad ja avatud ning oleks tagatud konkurents parima pakkumise saamiseks.

Andmesalvestuslahenduse hanke puhul oli tegemist keerulise ja spetsiifilise hankega. Pärast põhjalikku sisulist analüüsi jõudsime SMITi õigus- ja hankeosakonnaga tõdemuseni, et kõnealuse hanke tingimused piiravad ka pärast hanketingimuste muutmist konkurentsi, ja otsustasime hanke ise tühistada.

Taoliste olukordade vältimiseks oleme seadnud endale eesmärgiks muuta hankele eelnevad turu-uuringud senisest veelgi sisulisemaks, et omaksime põhjalikku ülevaadet võimalikest lahendustest, toodetest ja pakkujatest. Siinkohal teeme koostööd Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga, kes meid antud teemal nõustab. Teine prioriteet on pakkujatelt saadava tagasiside laiem rakendamine hangete läbiviimisel - olgu selleks siis hangete üldine korraldus või hanketingimused. Peame pakkujate tagasisidet äärmiselt vajalikuks ja oluliseks, et kõik läbiviidavad riigihanked oleksid võrdseid võimalusi pakkuvad ja soosiksid konkurentsi.

Meie jaoks on tühistatud hange õppetunniks. Peame senisest enam tähelepanu pöörama hanketingimuste põhjalikule ja sisulisele analüüsile. SMITi eesmärk on tagada riigihangete läbipaistvus ja aus konkurents kõigi võimalike pakkujate vahel."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2014, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing