TransferWise on tulevane PayPal või Visa

Mari Mets 10. juuni 2014, 14:35

TransferWise'i nimekad investorid on pangandusega hästi kursis, seega oli neil seda investeeringut tehes veendumus, et Eesti idufirma on ühel päeval sama suur asi kui PayPal või Visa, ütles IT-ettevõtja ning idufirma Weekdone kaasasutaja Jüri Kaljundi.

Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse loodud valuutavahetusteenust pakkuv TransferWise on tema sõnul Eesti idufirmadest praegu esikohal. Summa, mis tänaseks kaasatud, on lihtsalt kõige suurem ja 25 miljonit dollarit on väga suur saavutus, märkis Kaljundi.

"Tähtis on aga see, et need investorid on raha liikumise, panganduse ja PayPali maailmaga väga hästi kursis. See tähendab, et neil oli investeeringut tehes kindel veendumus, et see asi on ühel päeval sama suur kui PayPal, Mastercard või Visa. Kuigi täna tegeleb TransferWise vaid valuuta liigutamisega, on neil väga palju võimalusi saada laiatarbe finantsteenuseks, ehitada üles oma alal maailma juhtiv firma," selgitas Kaljundi.

Tema teada tekkis TransferWise'il uue investori Richard Bransoniga Londonis kontakt juba tükk aega tagasi, nii et Branson on ilmselt umbes aasta nende tegemisi jälginud. "See investeering pole kindlasti huupi pandud. Väikseid, kuni miljonilisi investeeringuid teevad investorid sageli suhteliselt juhuslikult, aga nii suur summa on küll väga hästi läbi mõeldud otsus. Branson ei tee nii suuri investeeringuid üldse eriti tihti, TransferWise´ile on see küll väga suur tunnustus," rääkis Kaljundi.

Sellel investeerimisotsusel on tema sõnul ilmselt kaks poolt: Bransonil on kindlasti usku, et TransferWise on rahaliselt hea äri, aga teisalt meeldib Briti ettevõtlusikoonile see, kuidas TransferWise katsub suurpankadele ja vana maailma finantsasutustele ära teha, näiteks kas või oma reklaamikampaaniatega. "Branson on ise ka alati natuke rebel olnud, talle ilmselt meeldib see, kuidas TransferWise püüab maailma vallutada," sõnas Kaljundi.

Kaljundi aga rõhutas, et iga firma jaoks on tähtsaimad sammud need, mis puudutavad müüki ja turundust. "Maailmas on veel sadu riike, mille valuutasid TransferWise ei vaheta, nende hulgas ka mitmeid suuri valuutasid. Ega neil polegi midagi muud teha kui ühelt poolt riike lisada ja teiselt poolt turundusega jätkata, ehitades tugevat tiimi nii Tallinnasse kui Londonisse," lisas ta.

Täna öösel rahakaasamisest teatanud TransferWise'i investorite sekka kuuluvad nende juba praegused investorid Peter Thiel riskikapitaliettevõttest Valar Ventures, riskikapitalifirmad IA Ventures, Index Ventures ja TAG ning Prantsuse ajalehe Le Monde omanik Xavier Niel. Uue investorina lisandus tuntud Briti ettevõtja, rohkem kui 400 ettevõttega kontserni Virgin Group omanik ning kosmosereise korraldada lubav Richard Branson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2014, 07:57
Otsi:

Ava täpsem otsing