"Aktsionärina lootsin õigeksmõistvat otsust"

Juhan Lang 01. juuli 2014, 11:34

Toomas Annuse järel Järvevana suuruselt teine aktsionär Rene Ilves leiab, et pärast eilset kohtuotsust pole ühtegi mõistlikku põhjendust, miks mitte Järvevana likvideerida.

Osaühingu Seitse Samuraid kaudu 357 000 Järvana aktsiat omav Rene Ilves on veidi enam kui 2% osalusega Tooma Annusele kuuluva aktsiaseltsi Riverito järel ettevõtte suuruselt teine osanik. Samuti kuulub Ilvesele 27 000 Merko Ehituse aktsiat turuhinnaga 193 860 eurot.

Järgneb intervjuu Rene Ilvesega:

Millised on teie hinnangul võimalikud tulevikustsenaariumid lähitulevikus Merkole ja Järvevanale?
Pärast eilset kohtuotsust ei ole ühtegi mõistlikku põhjendust, miks mitte Järvevana likvideerida. Pärast trahvi ja tulumaksu tasumist jääb ettevõttesse ca 14,8 miljoni euro väärtuses varasid. Minu hinnangul on parim lahendus, kui Merko teeb Järvevanale ülevõtupakkumise, pakkudes aktsiate eest kas raha või Merko aktsiaid.

Kas peate ühinemist tõenäoliseks?
Ühinemine on üks võimalik stsenaarium, kuid sellisel juhul on keeruline leida kõiki osapooli rahuldavat vahetussuhet.

Kuidas oleks Järvevanal mõistlik käituda 798 000 euro suuruse karistusega?
Ega selle karistuseks määratud summaga polegi midagi muud teha, kui ära maksta.

Milline on teie isiklik hinnang mõlema ettevõtte aktsionärina antud kohtuotsusele? Millist otsust prognoosisite ise?
Mis seal salata, aktsionärina lootsin õigeksmõistvat otsust. Aga peab mainima, et kohtuasi oli väga keeruline ja kõikidest nüanssidest aru saamiseks peab enne natuke juurat studeerima. Asja keerukusest annab aimu ka eriarvamusele jäänud kohtunike põhjendused. Antud kaasusest peaks järeldused tegema ka riigi õigusaparaat, ei ole normaalne inimesi 8 aastat kohtuid mööda loksutada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2014, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing