Ekspress Grupi kasum kasvas kolmandiku võrra

Birjo Must 31. juuli 2014, 16:45

Ekspress Grupi puhaskasum kasvas teises kvartalis võrreldes aastataguse ajaga 33%.

Ettevõtte tänavu teise kvartali konsolideeritud EBITDA (ärikasum enne kulumit) ulatus 2,94 miljoni euroni ning konsolideeritud puhaskasum 1,86 miljoni euroni. EBITDA kasvas aastaga 23% ja puhaskasum 33%.

Teise kvartali tulemustes sisalduvad juunis lõppenud kohtuvaidlusega ASi SL Õhtuleht ja ASi Ajakirjade Kirjastus aktsiate omandi üle seotud juriidiliste kulude 50 000 euro suurune tagasiarvestus. Ilma nende kulude laekumiseta oli EBITDA teises kvartalis 2,89 miljonit eurot ja puhaskasum 1,81 miljonit eurot.

„Heade majandustulemuste peamiseks põhjuseks oli nii online-segmendi kui ka perioodiliste väljaannete segmendi oluline kasv võrreldes eelmise aastaga,“ teatas ettevõte börsile.

Online-segmendi EBITDA paranes üle 30% ja perioodiliste väljaannete segmendi tulemus üle 120%. Perioodiliste väljaannete segmendis parandasid enim tulemust AS Eesti Ajalehed ning AS Ajakirjade Kirjastus, kasvatades võrreldes möödunud aastaga EBITDAd vastavalt 165% ja 96%.

Trükiteenuste segmendi tulud küll kasvasid, kuid hinnasurve ning tootmissisendite kallinemise tõttu jäi EBITDA ettevõtte teatel eelmisele aastale 4% alla.

Teises kvartalis kasvas kontserni EBITDA marginaal 18,3%ni võrreldes 15,8%ga eelmisel aastal samal ajal.

Teises kvartalis oluliseks sündmuseks oli kohtuvaidluse lõppemine Eesti Meediaga seniste ühisettevõtete AS SL Õhtuleht ja AS Ajakirjade Kirjastus aktsiate üle.

Esimese poolaasta EBITDA ulatus 4,39 miljoni euroni ning konsolideeritud puhaskasum 2,36 miljoni euroni. Normaliseerides esimese poolaasta tulemust erakorraliste kuludega esimesest ja teisest kvartalist, teenis kontsern 4,64 miljonit eurot EBITDA ning 2,61 miljonit eurot puhaskasumit.

Kolmandas kvartalis ootab ettevõtte juhtkond nii konsolideeritud käibe kui ka kasumi kasvu 4-5%. Viimases kvartalis jääb oodatav käibe kasv samuti vahemikku 4-5%, kuid kasumit loodame kasvatada oluliselt enam, teatas firma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing