Passiivne investeerimine on populaarseim meetod

Fredy-Edwin Esse, California 07. august 2014, 20:15

Indekseid järgivad aktsiafondid ja börsil kaubeldavad fondid (ETF) ehk passiivne investeerimine on nüüd selgelt peavoolu meetod, ütleb uuringufirma Morningstar asepresident John Rekenthaler.

Ta viitab 30. juunile eelnenud 12 kuule, kui passiivsed investeerimistooted hõivasid 68% netomüügist. Aktiivsed aktsiafondid, kus on kõrgemad tasud ja mida juhivad turu tootlust lüüa üritavad eriala profid, said endale kõigest 32% netomüügist.

"Aktiivsed fondijuhid on langenud perifeeriasse," kommenteeris Rekenthaler värskes kolumnis Chicago investeerimisuuringute firma Morningstar kodulehel.

ETFid, millest alla 1% on aktiivsed fondid, hõivasid turust suurima osa ehk 35% ning passiivsed aktsiafondid võtsid enda alla 33% müügist, mis teeb nende kahe peale kokku 68% kogu turust.

Andmeid lähemalt vaadates, siis Rekenthaleri sõnul on olukord aktiivsete fondide jaoks veelgi kurvem. "Ilma rahvusvaheliste ja aegumiskuupäevaga (target-date fund) fondideta poleks aktiivsed fondid sel aastal mitte kopikatki uut netoraha üles korjanud."

Rekenthaleri terve kolumn on kättesaadav siit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2014, 20:15
Otsi:

Ava täpsem otsing