Oppenheimer: aeg on Saksamaale investeerida

Raido Neemre 14. august 2014, 22:24

Täna avalikustatud masendavad Saksamaa teise kvartali majandustulemused ei ole hirmutanud kasvavat investorite hulka, kes näevad langust, kui suurepärast ostuvõimalust.

Goldman Sachsi globaalsete aktsiate analüütik Peter Oppenheimer on üks hiljutistest ostjatest. Ta märkis, et praegune hind tähendab, et Saksamaa on üks odavamaid suurturge maailmas praegusel hetkel.

“Strateegiliselt võttes tundub see meile üsna odav,” sõnas ta. “Me usume, et Saksamaa majandus taastub ning samuti arvame me, et globaalne majandus on peagi tõusuteel,” lisas Oppenheimer.

Saksamaa Dax indeks jõudis korrektsioonini juba selle kuu alguses, kui see kukkus kahekuulise perioodi jooksul 10%. Tänaseks tõusis indeks 9 242 punktile, kuid see jääb siiski alla kõigi aegade parimale tulemusele, mis oli juuli alguses 10 029 punkti. Aasta lõikes on Dax siiski negatiivne, olles kaotanud 3,2% võrreldes eelmise aasta 25% tõusuga.

Saksamaa majanduse edukus on seotud Venemaaga, eriti energiakaubandusega. Paljud aktsionärid on tänu geopoliitilistele pingetele Ukrainas ära põlanud riigi aktsiad.

“Ma arvan, et Saksamaa on nõrgenenud ka seetõttu, et teise kvartali tulemused ja inflatsioon on nõrgad. Siiski me usume, et see on Saksamaa puhul vaid ajutine nähtus,” sõnas ta.

Paljud turujälgijad on Daxi suhtes äärmiselt positiivselt meelestatud, hoolimata sellest, et indeks on viimaste kuude jooksul langenud.

TCMG Asset Managementi tegevjuht Beat Wittmann märkis, et ta usub, et indeks rallib järgmise aasta jooksul 50%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2014, 22:24
Otsi:

Ava täpsem otsing