Carlsberg andis Venemaa tõttu kasumihoiatuse

Rainer Saad 20. august 2014, 11:03

Taani õlletootjast Carlsberg sai täna üks esimesi suuremaid Euroopa ettevõtteid, kes prognoosib Ukraina kriisi ja Venemaa sanktsioonide tõttu nõrgemat kasumit.

Carlsberg teenib 35 protsenti oma tegevuskasumist Venemaalt ja seetõttu langetas õlletootja täna enda majandusaasta tegevuskasumi prognoosi. Carlsberg tõi põhjuseks viimased makrosündmused, tarbijakindluse languse ning mõnede Ida-Euroopa majanduste nõrkuse, eriti Venemaa.

Ettevõte ei teatanud kui suurt tegevuskasumit nad käesolevaks majandusaastaks prognoosivad, kuid hoiatas, et see saab olema varasemast prognoosist nõrgem.

Pärast Krimmi annekteerimist on Lääneriigid kehtestanud Venemaale erinevaid majandussanktsioone. Venemaa on vastanud enda sanktsioonidega.

Carslbergi teise kvartali käive kasvas võrreldes möödunud aasta sama ajaga 100 miljoni Taani krooni võrra 19,16 miljardi kroonini (u 2,6 mld euroni). Tegevuskasum suurenes 3,4 miljardilt kroonilt 3,6 miljardi kroonini (480 miljoni euroni).

Teise kvartali jooksul langes Carlsbergi turuosa Venemaal 1,2 protsendipunkti võrra 37,4 protsendini. Ida-Euroopas langes käive viiendiku võrra ning suur mõju oli selles Vene rubla ja Ukraina grivna nõrgenemisel.

Kasumihoiatusele reageeris Carlsbergi aktsia Kopenhaageni börsil ligi 5 protsendilise langusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. August 2014, 11:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing