Kapo: Vene piirivalve ei tea midagi

1321-aripaev 05. september 2014, 17:47

Kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu teatel on kahe riigi piirivalveametid juba kohtunud, kuid Vene poole sõnul ei tea nemad intsidendist midagi.

Sinisalu rääkis pressikonverentsil, et seni tuvastama isikud tungisid Vene poolelt Eesti territooriumile ning vägivalla ähvardusel viisid Eesti kaitsepolitseiniku Venemaale. Prokuratuuriga koostöös alustati kriminaalmenetlust, esmased uurimistoimingud on juba alanud.

Täna kell üks kohtusid Eesti initsiatiivil Eesti ja Vene piirivalve esindajad. Vene piirivalve ei ole piiril mingit sündmust fikseerinud, küll aga on Eesti pool fikseerinud rüseluse märke piiril. Nii on Eesti territooriumil näha jalajälgi, mis annavad märku rüselusest ning viivad Venemaa poole.

Kuna inimene võib olla veel ohus, jättis kaitsepolitsei isikuandmed avaldamata. Amet teeb kõik endast oleneva, et Eesti kodanik naaseks turvaliselt kodumaale.

Milline on röövitud kodaniku füüsiline seisund ning kas tal on ka vigastusi, pole teada. Pole infot ka selle kohta, et oleks toimunud tulevahetus. On vaid rüseluse märgid, rohkem ei oska Sinisalu spekuleerida.

Peaprokuröri ülesannetes Lavly Perling lisas pressikonverentsil, et amet peab kriminaalmenetluse asjus tegema Venemaaga koostööd. "Peame paluma neilt nii palju abi kui võimalik, loodetavasti me saame ka seda," sõnas Perling.

Röövitud ametnik oli kogumas teavet, selgitas Sinisalu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2014, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing