Nafta paneb Mehhiko eelarvet ümber kalkuleerima

28. oktoober 2014, 06:48
Mehhiko riiklik õlikompanii Pemex.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141028/NEWS/141029695/AR/0/AR-141029695.jpg

Mehhiko peab riigieelarves tegema naftahinna languse tõttu suuri korrektiive, kirjutab Financial Times.

Nimelt on Ameerika suuruselt kolmas naftatootja Mehhiko majanduslikult nafta ekspordist väga sõltuv. Financial Times kirjutab, et naftaekspordist saadav tulu moodustab kolmandiku riigi kogutuludest.

Mehhiko rahandusminister on andnud teada, et eelarvet ümber vaadates on arvestatud, et naftabarreli hind on 79 dollarit. Viimane on aga kolm dollarit väiksem kui oli varem eelarvet koostades arvestatud ning kaks dollarit väiksem kui eesmärk, millele andis oma heakskiidu saadikutekoda.

Naftahind on alates juunikuust olnud ülepakkumuse ning Hiina majanduskasvu aeglustumise tõttu languses. Mehhiko jaoks tähendab hinnalangus aga suurt kaotust. Majandusteadlane Marco Oviedo on Financial Timesile öelnud, et vaid ühedollariline hinnalangus naftabarrelilt tähendab riigi jaoks aastas umbes 300 miljoni dollari suurust kahju.

Riigi kongress ja senat peaksid väljaande andmeil tegelema kalkulatsioonidega sel nädalal. Selleks, et kalkulatsioonid ka eelarves läbi läheks, peab see läbima nii saadikutekoja kui ka senati. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. October 2014, 06:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing