Hillar Teder: Seli andis oma südamehääle

03. november 2014, 11:35
Tallinna Ssadama nõukogu liige Hillar Teder käis täna kohtus Neinar Seli kriminaalasjas tunnistusi andmas.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141103/NEWS/141109968/AR/0/AR-141109968.jpg

Täna jätkub Harju maakohtus istung Neinar Seli kriminaalasjas, kus peaküsimuseks on: kas toonane Tallinna Sadama nõukogu esimees hääletas olümpiakomitee toetamise poolt.

Tunnistusi andnud Tallinna Sadama nõukogu liige Hillar Teder sõnas, et mullu oktoobris toimunud koosolekul hääletas Seli EOK toetamise poolt, ehkki ta kätt ei tõstnud. EOK-d toetasid oma häälega ka Remo Holsmer, Kalev Lillo ja Priit Paiste.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus küsis, kas Seli oleks pidanud ennast hääletamiselt taandama korruptsiooniseaduse rikkumise vältimiseks. „Siis ta andis südamehääle,“ vastas Teder. Mispeale küsis riigiprokurör Evestus irooniliselt, kas Selil on siis mitu häält.

Erinevalt eelnevatest tunnistajatest, sealhulgas võtmetunnistajast Selist, rääkis Teder, et tema ei saanud toonaselt majandusministrilt Juhan Partsilt suunist EOK toetamise vastu hääletamiseks. Samas pidas ta võimalikuks, et arutas Partsiga sponsorluse teemasid. Teistele nõukogu liikmetele antud võimalikest suunistest ta ei teadnud.

Täna jätkus Liivalaia kohtumajas olümpiakomitee presidendi ja Tallinna Sadama nõukogu endise esimehe Seli kriminaalmenetlus, kus teda kahtlustatakse korruptsioonialases tegevuses. Väidetavalt hääletas Seli möödunud aasta 31. oktoobril toimunud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsuse poolt toetada olümpiakomiteed 250 000 euroga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2014, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing