Eesti idufirma VitalFields sai üle miljoni euro

06. jaanuar 2016, 16:21

viljapõld Viljapõld
Foto: Erik Prozes

Maailma suurimate hulka kuuluv USA põllumajandusettevõte investeeris koos SmartCapiga Eesti idufirmasse VitalFields 1,1 miljonit eurot.

Monsanto Growth Ventures (MGV) - maailma viie suurima põllumajandusettevõtte hulka kuuluva Monsanto tütarettevõte - avalikkustas täna, et investeeris 2015. aasta mais tosinasse suure potentsiaaliga põllumajandusettevõttesse, mille seas on ka Eesti idufirma VitalFields. VitalFields on loonud põllupidajatele lihtsa tööriista, mille abil muuta põllumajandusettevõtte juhtimine efektiivseks ning paberivabaks ükskõik millises maailma riigis.

VitalFieldsi asutaja ja tegevjuht Martin Rand sõnas, et ülemaailmses põllumajanduses on hetkel põnevad ajad, sest uued tehnoloogiad sh masinõpe võimaldavad luua uut väärtust ja teadmisi, mis aitavad põllumajandussaaduste tootmist tõhusamaks muuta ning seda tajuvad aina enam ka suured ja pika ajalooga ettevõtted nagu Monsanto. „Vitalfields on üks vähestest põllumajandustehnoloogia firmadest, mis on suutnud Euroopas üle riigipiiride laieneda. Selline edu andis meile võimaluse valida investoriks üks tugevamaid ettevõtteid põllumajandustehnoloogia vallas, kes näeb meis uue põlvkonna loojat ja põllumajandusinnovaatorit,“ ütles Rand.

Monsanto Growth Venures kuulub Monsanto gruppi ja on spetsialiseerunud idufirmadele, otsides investeerimise eesmärgil põllumajandusinnovaatoreid. Monsanto Growth Ventures asub USA-s ja VitalFields on üks kahest ettevõttest Euroopas, kelles MGV nägi piisavalt potentsiaali, et panustada. Kokku on MGV investeeringuportfellis 12 erinevat ettevõtet. Monsato Growth Ventures andmetel on tosina olulisema investeeringuobjekti valikul kriteeriumid ettvevõtete poolt esitatud strateegiline visioon; tugev asutajate meeskond, kel on erakordne nägemus, kirg ja pühendumine; lisaks peab ettevõtte täitma riskikapitali investeeringute põhinõuded, sealhulgas vajaliku kapitalitulu määra.

„Monsanto Growth Ventures’i ja SmartCapi investeeringu abil saame oma toodet oluliselt edasi arendada, samuti oleme seadnud sihiks suurte põllumajandustraditsioonidega Saksamaa ja Poola turu vallutamise,“ ütles Rand. Samas rõhutas ta, et Monsanto Growth Ventures’i investeering on vaid rahaline ning investor ei sekku mingil moel tootearendusse ega saa ligipääsu andmetele.

VitalFields asutati kolm aastat tagasi endiste Skype’i ja Playtechi Eesti töötajate poolt, nüüdseks pakub ettevõte oma teenuseid nii Eestis kui ka Euroopa suurtes põllumajandusriikides, eesmärgiga muuta põllumajandusettevõtte juhtimine efektiivsemaks ja täielikult paberivabaks. Vitalfieldsi kliendiks on end registreerinud tuhandeid põllumajandusettevõtjad mitmesajal hekatril üle Euroopa ja see arv kasvab pidevalt.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

Baltika 12:41 28. juuli 2016

Baltika aktsia rallib korralikult

Baltika aktsia reageeris Tallinna börsi avanedes täna avaldatud majandustulemustele korraliku ralliga.
23:37 27. juuli 2016

Facebookilt plahvatuslik kasv

15:45 27. juuli 2016

Maksuvaidlus kisub tuliseks

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 842 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Jaemüük
11:00 28. juuli 2016

Baltika kasum kasvas

22:48 27. juuli 2016

Apple'i latt on madalale lastud

14:40 27. juuli 2016

Coca Cola käive alla ootuste

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

11:45 27. juuli 2016

Harju Elektri tugevad tulemused

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.