Riik müüb tuntud narkoärika maja

15. märts 2016, 16:30

Narkootikumid Tauno Laasme mõisteti süüdi kokaiini omamises ja käitlemises, menetluse raames...
Foto: Raul Mee

Endine jalgpallur ja narkoärimees Tauno Laasme jättis maksmata narkoäriga teenitud kriminaaltulu, mistõttu pani riik Laasme maja oksjonile.

2014. aastal mõisteti endine jalgpallur ja narkoärimees Tauno Laasme koos kaasosalistega süüdi kokaiini omamises ja käitlemises. Laasme oli selleks ajaks sarnase teo eest juba kaks korda kohtus süüdi mõistetud. Seekord saigi Laasme karistuseks 11 aastat, kümme kuud ja 15 päeva vangistust.

Kriminaalmenetluse käigus selgus, et teadmata päritoluga tulu oli süüdistatavatel kokku üle 164 000 euro ning selle puhul on alust eeldada, et raha on saadud kuritegude tulemusena ja on seega käsitletav kriminaaltuluna.

Kohtu määrustega arestiti konfiskeerimise tagamiseks enam kui 230 000 euro väärtuses vara, sealhulgas sularaha, kuldehteid, helitehnikat ja kinnistu. Viimase puhul ongi tegu oksjonile mineva Tauno Laasme majaga Harkujärvel. Maja alghind on 132 704,64 eurot.

Maja müüva kohtutäituri Taive Peedosaare sõnul tulnuks Laasmel kriminaaltulu maksta riigile 30–90 päeva jooksul pärast lahendi jõustumist. Kuna seda aga ei tehtud, siis pandi sundmüüki tema vara. Aprillis toimuva oksjoni puhul tegu juba kordusenampakkumisega.

Narkokurjategijate karistused
  • Tauno (Veri) Laasme – vangistus 11 aastat, 10 kuud ja 15 päeva.
  • Oliver Konsa – vangistus 1 aasta
  • Norman Kägo – vangistus 3 aastat ja 10 kuud

Piirangud ja hüpoteegid

Praegu on kinnisasjale seatud keelumärge prokuratuuri kasuks, mis müügi korral tühistatakse. Lisaks on kinnistusregistri andmeil majale seatud kolm kehtivat hüpoteeki Sampo panga kasuks, mille nõude jääk müügikuulutuse andmeil on 168 395,18 eurot.

Kohtuotsuse andmeil läks kinnistu Laasme elukaaslase kasutusse. Küsimusele, kas kinnistu on kellegi kasutuses, kohtutäitur Peedosaar otseselt ei vastanud, kuid lisas, et rahvastiku registrisse kantud elukoha aadressi saab eluruumi omanik alati õigustatud nõudmisel muuta.

Süüdistuse järgi omandas Laasme oma tuttavalt Peeter Kallaselt vähemalt 200 grammi kokaiini, olles selles eelnevalt kokku leppinud Oliver Konsaga. Veidi hiljem andis Laasme tellitud kokaiini edasi oma tuttavale Peeter Truusile. Suurema osa saadud narkootikumist viis Laasme seejärel Konsa elukohta, kus kokaiin kaaluti ja pakendati 1grammisteks müügikogusteks. Kaks pakendatud müügikogust jättis Laasme oma sõiduautosse. Süüdistuse järgi andis Laasme ühe kaasavõetud kokaiinipakendi samal õhtul Konsa kätte, et viimane toimetaks selle ostjani. Teise Laasmel kaasas olnud kokaiinikoguse leidsid politseiametnikud läbiotsimisel.

Uhke elamu

Elamispinda on uues kivimajas pea 163 ruutmeetrit, krunt on 2260 ruutmeetrit suur. Maja esimesel korrusel on avatud planeeringuga elutuba-köök-söögituba, kabinet, majapidamisruum, tualett ja saunakompleks. Kahekorruselise maja esimesel korrusel on ka garaaž kahele autole, kust on sissepääs maja esikusse.

Teisel korrusel on magamistuba suure garderoobiga, kaks lastetuba ja vannituba ning duširuum koos tualetiga. Teise korruse rõdule pääseb vannitoast. Majal on ka terrass vaatega tagahoovi. Kinnistu piirneb paekivist aiaga. Elutoas ja söögitoas on pähklipuuparkett, köögis, saunas ja esikus looduskivi, II korrusel pähklipuuparkett. Vannitoas valge marmor. Tumedad täispuidust siseuksed. Musta kõrgläikega köögimööbel kiviplaadist tööpinna ning Miele köögitehnikaga. Kõikidesse tubadesse on sisse ehitatud helisüsteem.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

NanoFlowcell 11:00 23. juuli 2016

Soolveega sõitev auto kimab börsile

2 Liechtensteinist pärit elektriautode tootja NanoFlowcell AG teatas plaanist tulla järgmisel aastal börsile ning alustada revolutsiooni autotööstuses.
12:33 23. juuli 2016

IMF juht läheb kohtu alla

07:30 22. juuli 2016

Vargus maksuameti koduõuel

9
12:30 22. juuli 2016

Viimane VHSi tegija andis alla

10:45 22. juuli 2016

Kas Apple tuleks maha kanda?

2

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

252 400 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:00 22. juuli 2016

Ekspress Grupp laiendab haaret

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

09:00 22. juuli 2016

Bezos möödus Buffettist

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.