Rootsi meedia puurib Swedbanki sõbrasidemeid

19. mai 2017, 14:00
Swedbanki kontor
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170519/NEWS/170519601/AR/0/AR-170519601.jpg

Rootsi majanduslehe Dagens Industri fookuses oli sel nädalal Swedbanki ja Rootsi Finantsinspektsiooni liiga hea läbisaamine.

Teisipäeval selgus, et Rootsi Finantsinspektsioon (FI) lõpetab Swedbanki tippjuhtide võimaliku huvide konflikti uurimise seoses kinnisvaraäriga. „Loomulikult on tore, et otsus käes, saame jätta selle seljataha ja keskenduda muule," ütles Swedbanki juhatuse esimees Birgitte Bonnesen.

FI lõpetas uurimise ilma pangale sanktsioone määramata. Pressiteates kommenteeris inspektsioon, et on tutvunud huvide konflikti tuvastamise ja käsitlemise reeglitega Swedbankis ning nende uuring näitas "teatud puudujääke“. Samas ei leia ametkond, et pank oleks jätnud oma kohustused täitmata sel määral, et inspektoritel oleks põhjust sekkuda.

Nimetatud "puudujäägid" käivad töötajate kõrvaltegevuste ehk töö kõrvalt äri ajamise kohta ning sel puhul rakendavata nn vanaisa printsiibi kohta, mis tähendab, et juht peab oma juhilt kõrvaläriks loa saama. Finantsinspektsioon nentis, et need protseduurid ei toiminud rahuldavalt. Veel märkis FI, et Swedbankil polnud asjad selged ka töötajate erainvesteeringutega, kuid lisas, et need puudused on pank praeguseks kõrvaldanud.

Sinu tellimus on lõppenud.

Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas

Äripäeva proovitellijana saate ligipääsu ainult tellijatele mõeldud sisule.
Teile on kättesaadavad kõik Äripäeva lukus lood, TOP'id, börsiuudised ja Investor Toomase nõuanded.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2017, 12:53
Otsi:

Ava täpsem otsing