Raivo Sormunen • 6. detsember 2012 kell 4:02

Hoiatus Pro Kapitali eest!

Kuna Tallinna börs pole Pro Kapital Grupi aktsiaga kauplemise eest hoiatanud ning väärtpaberile vaatlusmärget külge riputanud, siis võtab korravalvuri rolli korra enda peale börsitoimetuse juht Raivo Sormunen, kes soovitab kinnisvaraarendaja aktsiat mitte osta või vähemalt oodata, kuni väärtpaber langeb normaalsemale hinnatasemele. Nii näiteks poole võrra.

 Pro Kapital Grupi aktsia toodi börsile 23. novembril ilma aktsiate avalikku esmaemissiooni (IPO) korraldamata. Seega jäi väärtpaberi hind paika loksutamata ning aktsia liigub vanade omanike tahte järgi. Seda näitas ka eilne Äripäeva kaanelugu, mis tõi välja, et aktsiatega teevad tehingud vanad omanikud, sh Ernesto Preatoni. Samuti on väärtpaberit ostnud aktsia turutegija Bank Finasta. Kõik on see viinud olukorrani, kus Pro Kapital Grupi aktsia „turuhind“  ületab hetkel märkimisväärselt kolm kuud tagasi ebaõnnestunud IPO hinda. Ja see on absurdne. Preatoni võib küll rääkida, et kolm kuud tagasi oli maailma majanduse olukord praegusest haavatavam ning seetõttu ei õnnestunud neil uutele aktsiatele ostjat leida, aga ma arvan, et asi oli pigem siiski hinnas. Pro Kapitali poolt investorite käest küsitud 1,90-2,05 eurot aktsia kohta (105 miljonit eurot kogu ettevõtte eest) oli toona kallis ning on ka praegu.

Väärtpaberi kallidusele on andnud vihje ka värske börsifirma ise, kes ei soovinud vastata küsimusele, mis hinnatasemel või kui suurt huvi IPO jooksul investorid Pro Kapitali vastu üldse tundsid.

Pro Kapitali toetuseks ütleks, et ettevõtte kogemustepagas on muljetavaldav (nt Kristiine Keskuse arendus ja müük) ning ka firma juhtkonna CVd on Tallinna börsil ühed paremad. Kuid siiski - Pro Kapitali praegune aktsiahind näitab hetkel selgelt vaid vanade omanike soovunelmat, mitte reaalset hinda, mida aktsia eest võiks maksta.

Hetkel kuum