Raido Neemre • 14. oktoober 2014 kell 16:49

Fondijuhid viivad raha aktsiatest välja

Mure rahapoliitika üle  Foto: Bloomberg

Mured rahanduspoliitika üle on ajanud investorid pöörisesse, kus pidev müük surub mitmed sektorid kindlasse korrektsiooni, vahendab CNBC.

Globaalsed aktsiad on dollari mõistes kukkunud keskeltläbi 8% võrreldes oma suvise tipptasemega ning raha on aktsiatest välja voolanud sularahasse ja võlakirjadesse.

Arenevate turgude aktsiad ja nafta on kõik korrektsiooni territooriumil ning on kukkunud juba 10% või enam. BlackRocki andmetel voolas eelmisel nädalal aktsiafondidest välja peaaegu 13 miljardit dollarit.

Tulemuseks on see, et fondijuhid on globlaalse majanduse ja ettevõtete kasumlikkuse osas ettevaatlikumad.

Kõigest 32% Bank of America Merrill Lynch oktoobris küsitletud investoritest eeldab, et globaalne majandus tugevneb järgneva 12 kuu jooksul. Kuu varem uskus seda 20% enam investoreid.

Panga sõnul tuleneb see eelkõige rahanduspoliitikast. Kõigest 18% fondijuhtidest näevad poliitikat stimuleerivana, seda on 14% võrra vähem kui 2012. aasta augustis.

Eelmisel nädalal kukkus Dow Jonesi indeks 2,73%, S&P 500 3,10% ning Nasdaq tegi 4,44% languse.

 “Iroonia on selles, et eelmise nädala aktsiate väljamüük võis tuleneda paradoksist, et USA majanduskasv võrreldes teiste riikidega oli liiga suur,” märkis BlackRocki investeerimisstrateeg Russ Koesterich.

Hetkel kuum