Birjo Must • 27. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Hongkongi ja Shanghai börside ühendus toppab

Hongkongi börsi indeks  Foto: Foto: Bloomberg

Hiina aktsiad on täna languses, kuna kohalikul aktsiaturul valitseb pettumus Shanghai ja Hongkongi börsidevahelise ühenduse edasilükkumise pärast.

Sellegipoolest pole kaotatud lootust, et ühendus võib õnnestuda juba käesoleva aasta lõpuks, vahendab CNBC.  

Hong Kong Exchanges & Clearingi (HKEx) juht teatas pühapäeval, et siiani puudub kindel ajakava, millal kahe suure börsi vahel ühendus luuakse. Tegemist on Hiina jaoks suure sammuga oma kapitalituru avamise teel.

HKEx'i teatel pole nad siiani saanud ametlikku heakskiitu börsilingi loomiseks ning kinnitas, et järgmised teadaanded tehakse siis, kui ajakava kohta on olemas kindlad andmed.

Hongkongi Hang Seng indeks kukkus täna pea 1% ja ka HKEx'i aktsia kukkus 3,8%. Shanghai Composite indeks langes samal ajal 0,6%.

„See on turu jaoks lühiajaliselt selge pettumus,“ rääkis JPMorgan Chase Aasia Pacificu asedirektor Jing Ulrich.

Tänavu aprillis välja lubatud börside vahelise ühenduse loomine pidi toimuma kuue kuu jooksul. Nüüd on aga kerkinud kahtlused, et Hongkongis aset leidnud poliitilised rahutused võivad plaane mõjutada.

Ulrichi sõnul pole aga hirmuks põhjust: „See on ilmselgelt keeruline protsess. Ma arvan, et praegu töötatakse tehniliste probleemide lahendamisega.“

Praegu saavad välisinvestorid investeerida mandri-Hiina aktsiatesse kas Qualified Foreign Institutional Investor (QFII) või Renmimbi Qualified Foreign Institutional Investor (RQFII) kaudu. Samas pääsevad ka nendele kanalitele ligi vaid suured institutsionaalsed investorid, kes vastavad teatud kriteeriumidele ja ei paku jaeklientidele otsest ligipääsu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt