Raido Neemre • 19. november 2014 kell 20:00

Börs: Fed tõmbas turud alla

Janet Yellen  Foto: Bloomberg

USA aktsiad tegid täna tagasihoidliku languse. Wall Street kaalus Föderaalreservi viimase kohtumise detaile, kus keskpank arutas inflatsiooni langust.

“Föderaalreserv tunnistas, et neil pole aimugi, millises suunas inflatsioon pikas perspektiivis liigub,” sõnas Rhino Trading Partners LLC aktsiaanalüütik Michael Block.

“Kuigi ma imetlen nende siirust, ei pane see mind soovima täna parastlõunal aktsiaid omada,” lisas ta. 

Föderaalreservi juht Janet Yellen ja ta kolleegid keskendusid tööturu positiivsetele arengutele, kui teatasid võlakirjaostu programmi lõppemisest. Samuti märkisid nad, et inflatsioonirisk on jätkuvalt allpool nende soovitud taset.Föderaalreserv soovib jätta intressimäärad veel määramata ajaks madalaks. Ametnikud on öelnud, et tõenäoliselt suurenevad USA laenukulud järgmisel aastal.“Mitmed osalejad märkisid, et komisjon peaks jääma tõendite suhtes tähelepanelikuks, kuna inflatsioonimäär võib pikas perspektiivis veelgi enam langeda,” selgub Föderaalreservi kohtumise kokkuvõttest. Mõned neist märkisid, et kui selline tulemus tõeliseks saaks, siis oleks see kasvu peatudes veelgi enam murettekitav.Dow Jones tegi 0,01% languse ning lõpetas päeva 17685,73 punktil. S&P 500 kukkus 0,15% ning sulgus 2048,72 punktil. Nasdaq tegi 0,57% languse ning lõpetas päeva 4675,71 punktil. 

Hetkel kuum