SABMiller ja Coca-Cola vallutavad üheskoos Aafrikat

27. november 2014, 11:34
Coca-Cola
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141127/BORS/141129724/AR/0/AR-141129724.jpg

Kiirendamaks oma Aafrika vallutusplaane ühendasid maailma suurimad joogitootjad SABMiller ja Coca-Cola väed, liites villimise ja mittealkohoolsete jookide üksused.

Tehingu tulemusena jääb SABMillerile 57% osalus Coca-Cola Beverages Africas, Coca-Colale jääb 11,3% ja ülejäänud osalus kuulub Gutsche Family Investmentsile. Kombineeritud üksuste aastane käive on 2,9 miljardit dollarit.

Frantsiisivõtjana oli maailma suuruselt teise joogitootjana SABMiller juba varemgi Coca-Cola tütarettevõtte Coca-Cola Sabco suurim villija.

SABMilleri tegevjuht Alan Clark märkis ametlikus teates, et tehing suurendab Aafrika turul firma haaret. „Võimalus on märkimisväärne, sest soodsad demograafilised ja majanduslikud arengud viitavad suurepärastele kasvuväljavaadetele. Samuti tugevdab see meie strateegilisi suhteid Coca-Colaga.“

Coca-Cola Beverages Africa hakkab tootma Coca-Cola jooke üheksas Lõuna- ja Ida-Aafrika riigis. Sealhulgas Lõuna-Aafrikas, Keenias ja Namiibias.

Tehingu osana ostab Coca-Cola 260 miljoni dollari eest SABMilleri Appletiseri kaubamärgi ja saab õigused 19 teisele mittealkohoolsele joogile Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas.

Et globaalne nõudlus õlle järele on seiskunud, suunab SABMiller oma tähelepanu üha enam karastusjookidele ja mittealkohoolsetele jookidele.

Läinud kuul teatas Clark, et kuigi alkoholivabad joogid pole nii kasumlikud kui õlled, kasvavad nende müügimahud oluliselt järsemalt. Financial Timesi andmetel müüb SABMilleri ligi kaks kolmandikku oma alkoholivabadest jookidest Coca-Cola frantsiisi alt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2014, 11:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing