Raido Neemre • 18. september 2015 kell 20:06

Börs: Fed heidutab turge

Foto: EPA

USA turud olid täna teravas languses, mida põhjustasid mured eilse Föderaalreservi otsuse üle jätta intressimäärad muutmata.

“Eilne Föderaalreservi otsus mitte tõsta intressimäärasid nullilt 25 baaspunktile, ei viita kindlustundele. Ma avan, et see mõjutab turge neatiivselt, tehes enam kahju kui kasu,” sõnas Wunderlich Securities analüütik Art Hogan.

Analüütikud märkisid ka, et tänane kauplemine börsil on volatiilsem seoses neljakordse nõidusega, kuna täna lõppesid opositsioonid aktsiatele ja indeksitele ning ka indeksite futuurid ja üksikaktsiate futuurid.

Peamised indeksid tegid täna enam kui 1% languse.

September oleks pidanud olema see kuu, mil USA keskpank loobub viimaks oma nullprotsendisest intressipoliitikast, kuid selle asemel otsustati sellega oodata veel vähemalt kuu aega.

“Praegusel hetkel on veel palju ebakindlust,” sõnas Raymond James’i peaökonomist Scott Brown, lisades, et kuigi Föderaalreservi intressimäärade tõstmise ajastus ei peaks olema oluline, mõjutab see siiski suuresti turge.

Avaldusele järgnenud pressikonverentsil rõhutas Fed-i juht, Janet Yellen, et intressimäärade tõstmise edasised sammud on olulisemad kui ajastus.

Kullafutuurid tegid 20,80 dollarilise kasvu ning untsi hinnaks kujunes 1137,80 dollarit.

Oktoobri naftafutuurid kukkusid 2,22 dollarit ehk 4,73% ning barreli hinnaks kujunes 44,68 dollarit.

Dow Jones tegi 1,77% languse ning lõpetas päeva 16379,07 punktil. S&P 500 kukkus 1,61% ning sulgus 1958,07 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,36% langusega ning sulgus 4827,23 punktil.

Hetkel kuum