Mait Kraun • 23. september 2015 kell 8:15

Hiina tööstustoodangu andmed kuue aasta halvimad

Hiina lipp  Foto: Bloomberg

Täna avaldatud Hiina tööstustoodangu andmed on halvimad alates finantskriisist. See on järjekordne märk, mis vähendab lootusi, et Hiina majandus peataks jahenemise, vahendab MarketWatch.

Pärast andmete avalikustamist hakkasid aktsiaturud kukkuma – Shanghai Composite indeks on täna odavnenud üle 2 protsendi.

„Uued eksporditellimused on vähenenud. See tähendab, et globaalsel kaubandusel on ees rasked ajad ja isegi Hiina ei pääse sellest,“ ütles HSBC ökonomist Frederic Neumann. „Asi ei ole nii hull, et peaks häirekella laskma, aga majanduse aeglustumine on ilmselge.“

Hiina tööstuse ostujuhtide indeks (PMI) kukkus septembris 47,0 punkti juurde. Augusti viimane näitaja oli vastavalt 47,3 punkti, teatasid Caixin Media ja uuringufirma Markit kolmapäeval. Näitaja oli madalaim alates 2009. aasta märtsist, mil Hiina pidi toime tulema globaalse finantskriisi mõjudega.

Tööstuse ostujuhtide indeksi üle 50 punktine näitaja tähendab, et eelmise kuuga võrreldes toimus tööstussektori laienemine. Alla 50 punktine näitaja tähendab aga tööstussektori kahanemist.

Hetkel kuum