Kadi Neemre • 5. oktoober 2015 kell 20:38

Börs: nädal algas ilusa tõusuga

Foto: EPA

USA turud tegid täna ligi 1,5% või suurema tõusu, püüdes kiiresti taastuda hiljutisest korrektsiooniseisust. Investorid ootasid kasumiraporteid ning kaalusid reedeseid tööturu andmeid, millel on potentsiaalne mõju Föderaalreservi poolt kavandatavale intressimäära tõusule.

“Ma usun, et me oleme augustikuisest langusest väga hästi taastunud ja meil on põhjust optimismiks,” sõnas Tower Bridge Advisors’i investeerimisjuht James Meyer.

“Me ei ole veel siiski päris kindlal maal ning kõike võib veel juhtuda,” lisas ta.

Analüütikud kirjutasid turgude edu peamiselt tehniliste faktorite arvele. Reedel olid börsid tugevas languses peale oodatust nõrgemaid septembri palgaandmeid. Üksikud analüütikud leidsid andmetes, mille kohaselt loodi septembris 142 000 uut töökohta ning kärbiti augusti ja juuli numbreid, midagi positiivset.

Töötusemäär jäi 5,1%-le, selgub Tööministeeriumi andmetest.

Tööhõive määr kukkus 62,5%-le, mis tähendab seda, et Föderaalreserv ei pruugi sellel aastal intressimäärasid tõsta.

“Investorid usuvad üha enam, et sellel aastal Föderaalreserv enam midagi ette ei võta,” sõnas BMO Private Bank investeerimisjuht Jack Ablin.

Twitteri aktsiad tegid enam kui 5,5% tõusu, püüdes ületada oma 50 päeva libisevat keskmist, milleks on 27,85 dollarit aktsia kohta. Aktsia tegi tõusu uudise peale, mille kohaselt nimetas meediafirma oma tegevjuhiks Jack Dorsey.

Google’i uue emafirma, Aphabet’i aktsiad tegid esimestel kauplemisminutitel kõrge tõusu.

Nii A kui C klassi aktsiad kasvasid ligi 2% pärastlõunasel kauplemissessioonil.

Kullafutuurid tegid 1 dollarilise tõusu ning untsi hinnaks kujunes 1137,60 dollarit.

Toornafta hind tõusis 72 senti ning barrel maksis 46,26 dollarit.

Dow Jones tegi 1,86% tõusu ja lõpetas päeva 16779,40 punktil. S&P 500 tegi 1,83% tõusu ning sulgus 1987,05 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,56% tõusuga ja sulgus 4781,26 punktil.

 

 

Hetkel kuum