Kadi Neemre • 19. oktoober 2015 kell 17:34

Nike aegade kõrgtasemel

Nike aktsiate hinnasiht on 200 dollarit  Foto: EPA

Nike aktsiad tõusid täna kõigi aegade kõrgeimale tasemele pärast Evercore ISI-i raportit, mis nimetas spordiriiete ettevõtet “järgmiseks suure haardega sõjamasinaks”.

Evercore’i analüütik Omar Saad tõstis ettevõtte hinnasihti 150 dollarilt 200 dollarile, märkides, et “firmast on saamas üks neist haruldastest frantsiisidest, mida peaaegu kõik iga päev kasutavad” ning et see on “alles algus”, vahendab CNBC.

Nike on avastanud, et neil on ülipopulaarsete toodete absoluutne hinnastamisvõim ning teiseks eeliseks on see, et ettevõte liigub üha enam kõrgekvaliteediliste toodete tootmise suunas,” märkis Saad.

Eelmisel nädalal investorite konverentsil tutvustas Nike’ juhtkond oma plaani teenida aastaks 2020 50 miljardi dollarilist aastakasumit. 2015. aasta aastakasum peaks ettevõttel prognooside kohaselt olema 30,6 miljardit dollarit.

Lisaks hinnakujundusele keskendumisele plaanib ettevõte kasu lõigata ka üha kasvavast spordihuvist Hiinas, suurendades oma online-müüki ja kasvatades naisteriiete aastamüüki 5,7 miljardilt dollarit ehk 11 miljardile dollarile viie aasta jooksul.

Saad tõi välja ka kaks joonistuvat tarbijatrendi, mis räägivad Nike’ kasuks: üha enam tarbijaid eelistab asjadele kogemusi – see on midagi, mille nimel bränd pidevalt pingutab.

Halvenev Europa majandus, Hiina aeglustuv majanduskasv ning brutomarginaali surve välisturgudelt võib aga takistada Nike’ hinnasihi saavutamist.

Nike’ aktsiad on sel aastal kasvanud 38% ning täna oli ettevõtte aktsia hind börsil 132 dollarit.

Hetkel kuum