Pille Ivask • 11. detsember 2015 kell 7:00

Jüaan dollari suhtes nelja aasta madalaimal tasemel

Jüaanid  Foto: epa

Jüaan kukkus täna dollari vastu ning on praegu USA rahatähe vastu viimase nelja aasta nõrgim, kirjutab CNBC.

Praegu saab ühe dollari eest 6,455 jüaani. Hiina Rahvapank on teada andnud, et lubab valuutal kahe protsendi ulatuses ametliku kursi suhtes varieeruda.

Analüütikud hindavad, et kuna Hiina valitsuse pikaaegne eesmärk on saavutada olukord, kus valuutakurssi kontrollib turg, on tegu igati oodatud asjade käiguga. 

Nomura analüütik Craig Chan lausus, et erilist turgude sekkumist Hiina valuuta puhul veel märgata pole. Chan usub, et keskpank lubab valuuta nõrgenemist põhjusel, et muidu võivad paljud laenajad hätta jääda välisvõla maksmisega.

Ja isegi kui jüaan nõrgeneb, leiab Chan, et Hiina rahatäht on siiski endiselt ülehinnatud. „Nad tahavad liikuda ausama kursi suunas, mis meie hinnangul oleks 6,80,“ selgitas ta ja lisas, et tõenäoliselt jõuab jüaan nimetatud tasemele järgmise aasta lõpuks.

Analüütikud usuvad, et Hiina kiduraks jäänud majanduskasv ning kapitali väljavool toob arvatavasti lähinädalail kaasa valuuta edasise nõrgenemise.

Kolmandas kvartalis kasvas Hiina majandus kõigest 6,9 protsenti, valitsus on aastaseks majanduskasvu eesmärgiks seadnud aga seitse protsenti.

Hetkel kuum