Birjo Must • 22. veebruar 2016 kell 6:34

Nael tegi kuu aja suurima kukkumise

Naela kurss on langenud kõigi peamiste valuutade suhtes.  Foto: Reuters/Scanpix

Briti nael tegi USA dollari suhtes kuu aja suurima languse pärast Londoni linnapea Boris Johnsoni teadet, et tema pooldab juunikuisel referendumil Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust.

Naela kurss langes täna kõigi 16 peamise valuuta suhtes. See on tagasilöök pärast reedest tõusu, kui peaminister David Cameron sõlmis kokkuleppe Euroopa Liidu juhtidega ning kinnitas referendumi kuupäeva 23. juuniks, vahendab uudisteagentuur Bloomberg. 

"Isegi kui väljumine pole tõenäoline, siis ebakindlus ja mured selle pärast rõhuvad naela kursile," rääkis Mizuho Securitiesi valuutastrateeg Kengo Suzuki. "Majandusliku nurga alt pole midagi, mis peaks valuutat nõrgestama. Kuid ebakindlus võimaliku väljumise pärast langetab kurssi ning hoiab seda 1,40-1,50 dollari vahemikus."

Naela kurss langes täna varahommikul Londonis 0,9%, 1,4276 dollarile. See on suurim langus alates 15. jaanuarist. Euro suhtes nõrgenes nael 0,7%.

Suurbritannia valuuta on viimase kolme kuu jooksul nõrgenenud kõigi 10 peamise valuuta suhtes. Jaapani jeeni suhtes on see langenud 14% ja euro suhtes 10%.  

Briti naela kurss  Foto: Äripäev
Hetkel kuum