Rainer Saad • 8 märts 2016

LHV dividendiprognoosid Tallinna börsile

LHV Pank  Foto: Eiko Kink

Dividendihooaeg on kohe ukse ees ning seetõttu pani LHV Pank kokku dividendiprognoosi Balti börsifirmadele.

Praeguseks on neljanda kvartali tulemused teatanud kõik Tallinna börsi firmad ning eelmise majandusaasta eest on dividendi maksmise ettepanekud teinud Merko Ehitus ja Tallinna Kaubamaja. Seetõttu on nende ettevõtete dividendi suurus ka investoritele teada, kuid kodubörsil on veel rida firmasid, kes on iga aasta dividendi maksnud ning selleks, et investorid täielikus pimeduses ei kompaks, tasuks heita pilk LHV Panga prognoosidele.

Suurim dividend Tallinna Veelt

Tallinna Vee dividendipoliitika on seotud tarbijahinnaindeksiga, mis eelmisel aastal langes 0,5 protsenti. Vaatamata sellele ei oota LHV Pank Tallinna Veelt väiksemat dividendi kui eelmisel aastal, vaid dividendi püsimist samal tasemel. „Praegune dividendipoliitika on korrigeerida dividendi kohaliku inflatsioonimäära järgi seni, kui tariifivaidlus saab lahendatud,“ kirjutas LHV enda analüüsis, prognoosides dividendiks 0,9 eurot aktsia kohta.

Tallinkilt oodatakse topeltdividendi, Harju Elektrilt dividendi vähenemist

Tallink kahekordistas enda eelmise aasta puhaskasumi ning seetõttu usub LHV, et laevakompanii maksab dividendi 4 senti aktsia kohta, mis on kaks korda rohkem kui eelmisel aastal. Harju Elektri kohta kirjutas LHV, et 2014. majandusaasta suurem dividend tuli varade müügist. 2015. majandusaasta tulemustes sellist mõju polnud ning seetõttu ootab LHV väiksemat dividendi.

Harju Elekter teatas, et sai eelmisel aastal müügitulu 60,7 miljonit eurot ja 3,3 miljonit eurot ärikasumit. Mõlemad tulemused olid rekordilised. Vaatamata sellele saadi neljandas kvartalis 16 000 eurot kahjumit, mis valmistas LHV Panga analüütikutele üllatuse. „Tulenevalt oodatust nõrgemast kasumlikkusest ning tulumaksueelset kasumit ületavast tulumaksukulust, ei suutnud ettevõte 4. kvartalis puhaskasumit teenida, mis on Harju Elektri börsiettevõtteks olemise ajaloos üsna harukordne ja erandlik sündmus,“ kommenteeris tulemusi LHV Panga vanemanalüütik Joonas Joost.

Ekspress suuteline sama dividendi maksma

Kuigi Ekspress Grupi puhaskasum tegi olulise languse, usub LHV, et ettevõte on suuteline maksma dividendi 4 senti aktsia kohta, mis on sama palju kui eelmisel aastal. Samas ei välistata, et dividend võib tulla väiksem.

Dividende oodatakse ka börsi uustulnukalt

Eelmisel aastal Nasdaq Tallinna First North alternatiivturule tulnud Võrumaa joogitootja Linda Nektarilt ootab LHV dividendi 9 senti aktsia kohta. Linda Nektari aktsia on pärast börsile tulekut tõusnud 5,26 protsenti. Ettevõtte eelmise aasta müügitulu oli 2,75 miljonit eurot ning kasum 384 084 eurot.

LHV Panga dividendiprognoos aktsia kohta, eurodes.  
Hetkel kuum