Olavi Teppan • 18. märts 2016
Jaga lugu:

Bang & Olufseni telereid hakkab valmistama LG

Bang & Olufsen loodab LG abil aastas säästa 150–200 miljonit Taani krooni.  Foto: EPA

Kulusid kärpiv Taani elektroonikafirma sõlmis lepingu LG Electronicsiga, kes hakkab tootma Bang & Olufseni kõrgema hinnaklassi telereid. Samal ajal jätkuvad otsingud ettevõttele võimaliku ülevõtja leidmiseks.

Leping LGga, mis rakendub täiel määral kolme aasta jooksul, aitab Bang & Olufsenil säästa aastas 150–200 miljonit Taani krooni. Sellega püüab ettevõte saavutada endale eesmärgiks seatud 7protsendist ärikasumi marginaali ja positiivset rahavoogu.

„Meie valmistame aastas umbes 30 000 telerit ja LG umbes 40 miljonit,“ rääkis Bang & Olufseni tegevjuht Tue Mantoni telefoniusutluses Bloombergile. „Meid tuntakse maailmas ennekõike ilusate telerite, fenomenaalse disaini ja hea heli pooles. Väikese mahu tõttu aga kulutame toodete arendamisele ja ehitamisele liiga palju raha.“

Mantoni sõnul käivad läbirääkimised potentsiaalse ostjaga ettevõtte osaliseks või täielikuks müümiseks, kuid ühtegi siduvat kokkulepet ei ole veel sõlmitud. Eelmisel aastal müüs B&O oma autostereosüsteeme tootva üksuse Harman International Industriesile.

Luksklassi kaubamärki esindava Bang & Olufseni aktsia hind pole pärast finantskriisi taastuda suutnud ja ettevõte on sestsaadik maadelnud raskustega.

Tänase uudise peale on aktsia tõusnud Kopenhaageni börsil 6 protsenti.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum