Birjo Must • 29. aprill 2016 kell 13:30

Ekspress Grupi kasum langes järsult

Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin.  Foto: Andras Kralla

Ekspress Grupi käive kasvas esimeses kvartalis paar protsenti ning kasum kukkus järsult.

Ettevõte teatas täna börsile, et esimeses kvartalis ulatus käive 14,4 miljoni euroni, ületades eelmise aasta käivet 2%. Puhaskasum langes samal ajal 44%, 0,3 miljonile eurole.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenes EBITDA 18% ehk 0,3 miljonit eurot, ulatudes 1,2 miljoni euroni. Numbritesse on arvatud ka grupi ühisettevõtete AS SL Õhtuleht, AS Ajakirjade Kirjastus ja AS Express Post tulemused 50% ulatuses.

Ekspress Grupi juhtkonna teatel vastas käive nende ootustele ja kasum ületas ootusi 3% võrra. "Eelmisest aastast nõrgem EBITDA ning puhaskasum olid eelkõige tingitud meediasegmendi tihedas konkurentsisituatsioonis teadlikult kasvatatud kulubaasist ning Leedu reklaamituru aeglasest käivitumisest aasta alguses," teatas juhtkond börsile lisades, et 2015.aasta esimesse kvartalisse jäid valimised nii Eesti kui ka Leedus, mistõttu olid ka juhtkonna reklaamikäibe ootused võrreldes eelmise aasta sama perioodiga väiksemad. 

Meediasegment kasvatas võrreldes eelmise aastaga käivet tervikuna 3%, mille hulgas oli tulu digitaalsetest ja online kanalitest 8%. EBITDA kahanes võrreldes eelmise aastaga, saavutades tulemuseks napid 34 000 eurot. "Meediasegmendi nõrgem tulemus  esimeses kvartalis oli tingitud peamiselt Leedu Delfi aeglasest aasta algusest, kus kahe esimese kuuga jäädi eelmisele aastale tulemuses alla 0,26 miljoni eurot," põhjendas juhtkond.

Meedia segmendi prioriteediks on ettevõtte teatel jätkuvalt innovatsioon nii toodete kui ka tehniliste platvormide arendamisel.

Trükitööstussegmendi eelmise aasta käibe ning kasumi langust suudeti peatada ning seal teeniti jooksval aastal eelmise aasta esimese kvartaliga võrreldav käive ning kasum. Segment kannatab jätkuvalt Venemaale kehtestatud majandussanktsioonide negatiivse mõju all, mis on alandanud trükiteenuse hindu Skandinaavias. Samas avavad mitme Skandinaavia konkurendi makseraskused ja tootmisvõimsuse vähenemine parema taastumisväljavaate teistele, põhjendas juhtkond.

Teises kvartalis oodatakse paranemist

"Nii järgmise kvartali kui ka terve aasta osas oleme tagasihoidlikul positsioonil. Loodame endiselt online meedia ja ka trükimeedia stabiilset kasvu ning trükiteenuste segmendi kiiremat taastumist," räägiti tulevikuplaanidest.  "Usume, etteine kvartal tuleb edukam kui aasta algus ning meie põhitegevuse käive kasvab ligikaudu 10% ning EBITDA 1-2%," lisas juhtkond.

Ekspress Grupi aktsia hind on Tallinna börsil tänavu langenud ligi 3%. Aktsia hind on tänase seisuga 1,29 eurot. 

Hetkel kuum