Börs: tervishoiusektori edu leevendas turul pingeid

Foto: EPA

USA turud olid täna valdavalt tõusuteel; ainsaks kukkujaks oli Dow Jones. Turge mõjutasid täna peamiselt naftahindade langus ning tervishoiu ettevõtete kasv, mis leevendas energia- ja materjalisektorist tulenevat pinget.

“Ma arvan, et investorid muretsevad paljuski majanduse tugevuse ning Hiina pärast. Samuti on tugevnenud dollar, mis kindlasti ei aita kaasa toorainete hindadele,” sõnas Boston Private Wealthi turustrateeg Robert Pavlik.

USA toornafta futuurid kukkusid 1,22 dollarit ehk 2,73%, barreli hinnaks kujunes 43,44 dollarit.

Energiasektor tegi enam kui 1% languse, olles ühtlasi S&P 500 suurimaid kukkujaid; sellele järgnesid materjalifirmad.

Tervishoid kasvas enam kui 1%, sellele järgnesid esmatarbekaubad ja kommunaalteenused.

Allergan ja Mallinckrodt kasvasid mõlemad enam kui 6%, olles tervishoiusektori suurimad juhtijad.

Nasdaqi kasvule aitasid veel kaasa Amazoni, Apple’i ja Alphabeti edu.

Caterpillar ja Chevron olid Dow Jonesi suurimad kukkujad.

Päeva esimeses pooles aga nafta hinnad tõusid seoses uudisega, mille kohaselt kukkus Kanada päevane naftatootmisvõimekus seoses suurte metsatulekahjudega riigis.

Reutersi andmetel vähenes Kanada naftatootmine ligi miljoni barreli võrra, mis võrdub enam kui kolmandiku riigi tavapärase päevase tootmismahuga. 

Hiina toornafta import kasvas aprillis 7,6% võrreldes aastatagusega.

Nõudluse kasvule aitas kaasa kodumaiste rafineerimisfirmade tugev nõudlus; paljud neist ettevõteteist said loa esmakordselt toornaftat importida alles eelmisel aastal.

Chicago Föderaalreservi president Charles Evans märkis, et USA majandus peaks sellel aastal kasvama ligi 2,5%, kuid Föderaalreservi praegune “ootame-vaatame” lähenemine rahanduspoliitikale on asjakohane.

Juuni kullafutuurid kukkusid 27,40 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1266,60 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,20% ja lõpetas päeva 17705,91 punktil. S&P 500 sulgus 0,08% tõusuga 2058,69 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,30% kasvuga 4750,21 punktil.

Hetkel kuum